Instytut Malarstwa i Rysunku

dr Mirosław Koprowski

Nr sali: 73

Charakterystyka:

Program pracowni jest elastyczny, dostosowany do świadomości plastycznej studentów poszczególnych lat, kierunków oraz indywidualnych predyspozycji każdej osoby. Ćwiczenia dla I i II roku mają charakter propedeutyczny tj. wprowadzający w techniki rysunkowe, rozwijający umiejętność świadomej obserwacji rzeczywistości, zdolność komponowania obrazu na płaszczyźnie. Oparte są one o studium modela z natury. Na II roku wprowadzane są ćwiczenia bazujące na wyobraźni. Studenci IV i V roku zachęcani są do wychodzenia poza schemat rysunku na papierze, eksperymentowania z innymi mediami. Pracownia Form Rysunkowych nie narzuca określonej formy obrazowania, kładzie jednak nacisk na konieczność wypracowania w ciągu pierwszych lat studiowania wysokiego poziomu umiejętności warsztatowych, będących podstawą wolności twórczej przyszłego artysty.

Dr Katarzyna Miller