• miniatura
  Filename: Skolimowski miniatura.jpg
  Size: 58.26 KB
 • plakat
  Filename: 1.jpg
  Size: 154.62 KB

Film „IO” Jerzego Skolimowskiego – doktora honoris causa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi –  został polskim kandydatem do Oskara w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

Plakaty, infografiki, projekty okładek płyt czy animowane formy multimedialne – kilkadziesiąt prac, będących próbą odnalezienia graficznego ekwiwalentu muzyki, złoży się na wystawę „Projekt&Muzyka”. Jej wernisaż, 3 lutego o g. 17.00, zapoczątkuje działalność stałej galerii Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

 • miniatura
  Filename: abminiatura.jpg
  Size: 58.02 KB
 • 01.jpg
  Filename: 01.jpg
  Size: 152.99 KB
 • 02.jpg
  Filename: 02.jpg
  Size: 135.61 KB

Miło nam poinformować, że artystki współtworzące Slow Painting Studio: dr Aleksandra Ignasiak, prowadząca Pracownię Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, oraz mgr Karolina Gębka zostały zaproszone do udziału w międzynarodowym projekcie Future Materials Bank – archiwum materiałów, które wspiera i promuje ekologiczne oraz świadome praktyki artystyczne.

 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 35.18 KB

Akademickie Centrum Designu zaprasza do udziału w projekcie Akademia Mistrzów (IV) pod hasłem „Konstrukcje, technologie i materiałoznawstwo jako element procesu. ARCHITEKskóra, w której żyję” w ramach rocznego cyklu „Design w procesie”.

 • miniatura
  Filename: BMiniatura.jpg
  Size: 153.46 KB

Zapraszamy na wykład izraelskiego artysty Yaacova Chefetza. Wystąpienie „Nic dobrego z tego nie wyniknie” (Nothing good will come of it) odbędzie się w sali kina 3D (budynek biblioteki, I piętro) w najbliższy poniedziałek, 23 stycznia 2023 r. o godz. 12.45.

Twórczynie Kolektywu Pełnia, studentki malarstwa oraz fotografii i multimediów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, już 18 stycznia 2023 r. o godzinie 18.30 w Fabryce Sztuki w Łodzi zaprezentują performens multimedialny "Pleasure of Items". Wydarzenie odbędzie się w ramach (Dis)Connect Media Art Festival Łódź.

 • miniatura
  Filename: Eureka_mini.jpg
  Size: 63.06 KB

W imieniu Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Łodzi informujemy, że 5 stycznia 2023 r. rozpoczęła się kolejna, już XX edycja Łódzkie Eureka - wyróżnień za wybitne osiągnięcia naukowe, techniczne i artystyczne. Celem przedsięwzięcia jest promocja twórców lub zespołów działających na rzecz rozwoju Łodzi jako ośrodka naukowego i akademickiego.

 • miniatura
  Filename: prof-tomaszkiewicz.jpg
  Size: 31.34 KB

Z głębokim smutkiem i żalem żegnamy

Profesora Bolesława Tomaszkiewicza 

artystę zajmującego się projektowaniem oraz tworzeniem tkanin dekoracyjnych i odzieżowych: żakardowych, nicielnicowych, dywanów i gobelinów.

 • miniatura
  Filename: 3miniatura.jpg
  Size: 37.26 KB

Informujemy, że 19 grudnia 2022 r. weszła w życie nowa Decyzja MON w sprawie sposobu realizacji ochotniczego szkolenia wojskowego studentów i absolwentów uczelni wyższych w Szkołach Legii Akademickiej (DECYZJA nr 178/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 19 grudnia 2022 r. )

 • miniatura
  Filename: znaa.jpg
  Size: 53.98 KB

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze
oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku 2023

 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 158.54 KB
 • plakat
  Filename: plakat1000.jpg
  Size: 171.69 KB

Serdecznie zapraszamy Seniorów na zajęcia w Akademii Kreatywnego Seniora w semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023. W trakcie tego semestru odbędą się zajęcia z malarstwa, rysunku, tkaniny i ilustracji w liczbie ok. 60 godzin lekcyjnych. Podczas poszczególnych zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z danych dziedzin. Program zajęć jest odpowiedni dla osób początkujących, jak również posiadających pewnie doświadczenie w dziedzinie sztuk plastycznych.

Celem projektu prowadzonego przez dr Annę Wrzesień i mgr. Karola Janiaka z Instytutu Wzornictwa ASP w Łodzi było badanie wpływu komunikacji wizualnej w wybranej jednostce medycznej na ich użytkowników. Autorzy szukali odpowiedzi miedzy innymi na pytania, jakie informacje są niezbędne z punktu widzenia pracownika, czego potrzebuje użytkownik – pacjent, czy system informacji wizualnej (wayfinding) może być nie tylko funkcjonalny, ale i korzystnie wpływać na komfort psychiczny, jaka powinna być najlepsza proporcja w proponowanych rozwiązaniach systemowych.

do góry