Instytut Wzornictwa

Sylabusy

Podstawą zajęć w Pracowni Rysunku Zawodowego są ręczne szkice różnego rodzaju form - bez których niemożliwy byłby proces decyzyjny wykorzystywany we wczesnych etapach projektowania produktu. Obok "sketchingu" będącego maksymalnie bezpośrednią i najszybszą metodą materializowania pomysłów, studenci podczas kursu wykonują bardziej przemyślane, dokładniejsze, niekiedy realistyczne rysunki posługując się przy tym zarówno technikami tradycyjnymi jak i cyfrowymi. Na zajęciach poruszane są zagadnienia związane między innymi z anatomią i proporcjami człowieka, walorem, perspektywą oraz kompozycją. Wszystkie te elementy prowadzą do wykształcenia umiejętności formułowania komunikatu wizualnego  charakteryzującego proces użytkowy. Zwieńczeniem działań twórczych wykonywanych w pracowni są starannie zakomponowane plansze wizualizujące zadany temat. Zajęcia prowadzone są dla studentów 1 oraz 2 roku licencjackiego oraz podczas 1 roku studiów magisterskich na Kierunku Wzornictwo.