O nas

0

Kierunek Wzornictwo ze specjalnościami na I stopniu studiów: design i projektowanie komunikacji wizualnej oraz na II stopniu: projektowanie produktu i projektowanie systemów wizualnych, łączy w sobie technikę i sztukę. Celem studiów jest kształcenie projektantów potrafiących w sposób nowatorski opracować formę produktu przy zachowaniu jego cech użytkowych. Dla wykonania doskonałego projektu niezwykle ważne jest zdobycie świadomości przebiegu całego procesu produkcyjnego danego przedmiotu. Wydział kształci projektantów, których zadaniem jest nie tylko zaspokojenie podstawowych potrzeb funkcjonalnych, ale także pokonywanie istniejących barier społecznych. Absolwent zdobywa specjalistyczną wiedzę i umiejętności w zakresie wzornictwa przedmiotów użytkowych zgodnie z najnowszymi trendami stylistycznymi. Proces edukacji wspierany jest przygotowaniem słuchaczy do wykorzystania narzędzi cyfrowych w procesach projektowych zarówno w generowaniu modeli testowych umożliwiających wykonanie wydruków na drukarkach 3D, jak też na przygotowaniu profesjonalnej prezentacji pozwalającej w realistyczny sposób przedstawić koncepcję projektową potencjalnym klientom.

Proces dydaktyczny realizowany na kierunku Wzornictwo skupia się na nauczaniu technologii materiałowej, technologii produkcyjnej, konstrukcji i modelowania oraz analizie budowy formy wzorniczej, ergonomii przedmiotu, metodyki projektowania i procesu wdrażania nowego projektu do produkcji.

Studenci kierunku Wzornictwo realizują nowatorskie pomysły, które niejednokrotnie zostają następnie wdrożone do produkcji. Nasi studenci są laureatami licznych konkursów i prezentują swoje projekty podczas międzynarodowych festiwali i branżowych imprez targowych, już podczas studiów rozpoczynając współpracę z wieloma firmami produkcyjnymi.

STACJONARNE
Kierunek WZORNICTWO

studia I stopnia

design
projektowanie komunikacji wizualnej

studia II stopnia

projektowanie produktu projektowanie systemów wizualnych


Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi Wydziału Sztuk Projektowych

Instytut Wzornictwa

42 2547 550

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

do góry