Instytut Wzornictwa

prowadzący: mgr Karol Janiak

typ studiów: stacjonarne I stopnia I rok

Charakterystyka:

Kurs podstaw projektowania ma na celu zaprezentowanie i oswajanie nowego studentach z zagadnieniem projektowania produktu.

Treść kursu:

Kurs podstaw projektowania ma na celu wprowadzenie i oswojenie nowych studentów z zagadnieniem projektowania produktu. Podczas kursu studenci realizują zadania projektowe, które holistycznie wprowadzają ich w tematykę projektowania produktu. Tematy kursu obejmują aspekty analityczne, praktyczne oraz projektowe.Praca odbywa się zarówno podczas zajęć w formie warsztatowej, jak i poza nimi, w ramach samodzielnej pracy, podlegającej korektom podczas spotkań. Zadania projektowe kończą się fizycznymi obiektami, które student wykonuje własnoręcznie. Przebieg pracy dokumentowany jest w formie prezentacji, eksponowanej w trakcie wystąpienia przed grupą.

Cele kursu:

Celem kursu jest wprowadzenie nowego studenta w zagadnienia projektowania produktu. W trakcie pracy student zdobywa podstawowe umiejętności umożliwiające analizę otoczenia, istniejących rozwiązań, a także kształtowanie nowych form, produktów i obiektów.

• Oswojenie studenta z tematyką projektowania form przemysłowych
  • Rozbudzanie ciekawości względem kultury materialnej
  • Nauczenie organizowania pracy w ramach budowania procesu projektowego
  • Rozwijanie umiejętności prezentacji publicznych
  • Praca nad krytycznym myśleniem względem otoczenia, jak i swojej pracy.
  • Zbudowanie podstawowych umiejętności kształtowania stylistyki
  • Zbudowanie podstawowych umiejętności budowania procesów użytkowych
  • Rozwijanie umiejętności manualnych
  • Zapoznanie z podstawowymi, branżowymi pojęciami