Informacje dla osób przyjętych na studia

Kontakt

Akademia Sztuk Pięknych
im. Władysława Strzemińskiego
ul. Wojska Polskiego 121
91-726 Łódź

Dział Nauczania | pokój 310 (3 piętro)

poniedziałek – wtorek: 10.00-13.00
środa – nieczynne
czwartek – piątek: 10.00-13.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 42 254 75 08

+48 503 898 648

+48 503 898 604

główny specjalista ds. studenckich i rekrutacji

mgr Agnieszka Fajfrowska

specjalista ds. studenckich

mgr Marzena Wijas.

0

Informujemy, że zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się w październiku zgodnie z planem zajęć, który zostanie umieszczony na stronie asp.lodz.pl w zakładce kierunku w ostatnim tygodniu września.

Osoba przyjęta na studia nabywa prawa studenta z chwilą złożenia ślubowania.

W pierwszym tygodniu po rozpoczęciu zajęć należy zgłosić się do Biura Obsługi Studenta - dziekanatu swojego kierunku studiów w celu dopełnienia formalności m.in.:

  • podpisanie aktu ślubowania
  • odebranie skierowania na badanie lekarskie o braku przeciwskazań do studiowania
  • odebranie legitymacji studenckiej
  • podpisanie stosownych oświadczeń.

Opłatę za legitymację studencką w wysokości 22 zł oraz opłatę za studia (w przypadku osób podejmujących studia na zasadach odpłatności) wnosi się na indywidualne konto, którego numer będzie widoczny na Twoim koncie w Wirtualnym Dziekanacie. Otrzymasz go również podczas pierwszej wizyty w dziekanacie.

Obowiązkiem każdego studenta jest korzystanie z Wirtualnego Dziekanatu. W systemie tym zamieszczane będą informacje dla studentów. Poprzez ten system każdy student musi dokonać zapisu na przedmioty i do pracowni. W tym systemie odbywa się komunikacja uczelni ze studentem. Sposób logowania oraz szczegółowe zasady działania i obsługi systemu znajdują się w instrukcji na stronie:  asp.lodz.pl

W związku z przepisami Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, zniesiono obowiązek wydawania przez uczelnię decyzji administracyjnych o przyjęciu na studia. Przyjęcie na studia następuje w drodze wpisu na listę studentów. Dlatego też, uczelnia nie będzie wysyłała decyzji do osób przyjętych na studia (wyjątek stanowią kandydaci cudzoziemcy).

Oryginały dokumentów, które zostały przesłane do uczelni podczas procesu rekrutacji, osobom przyjętym na studia zostaną oddane w Biurze Obsługi Studenta – dziekanacie na początku października.

Uwaga!
Biuro rekrutacji nie udziela informacji w sprawie studiów.

W sprawach dotyczących studiów należy kontaktować się z Biurem Obsługi Studenta - dziekanatem swojego kierunku studiów – asp.lodz.pl

Szczegóły dotyczące studiowania w Akademii: asp.lodz.pl

Osobę, przyjętą na studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego
w Łodzi, obowiązuje wykonanie badania lekarskiego osoby podejmującej studia na danym kierunku, przeprowadzonego na podstawie skierowania wydanego przez Akademię.

Skierowanie należy odebrać w pierwszym tygodniu października w  Biurze Obsługi Studenta – dziekanacie swojego kierunku – asp.lodz.pl 

Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi mają do dyspozycji 90 miejsc w Domu Studenta, mieszczącego się przy ul. Młynarskiej 42a. Szczegółowe informacje i zasady ubiegania się o miejsce w akademiku można znaleźć na stronie: asp.lodz.pl

do góry