Inne wystawy

• Miniatura
    Filename: jundo_powroty.jpg

W Hali Odlotów Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi od 26 lipca 2024 r. prezentowana będzie wystawa grafik dra hab. Roberta Jundo prof. uczelni, współprowadzącego Pracownię Technik Cyfrowych w Instytucie Grafiki Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Wystawa jest elementem "Letnich spotkań z jazzem Madame Chromatique", cyklu koncertów jazzowych, połączonych z prezentacją dzieł sztuki oraz z licytacją jednej z prac, z której dochód w całości przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Podczas tego wydarzenia zaprezentowane zostaną najnowsze grafiki, nie prezentowane wcześniej publicznie.

Nawiązując do tytułu "Return",  wystawa stanowi powrót do korzeni grafiki warsztatowej. Każda grafika opowiada własną historię, łącząc przeszłość z teraźniejszością. Proces twórczy był dla artysty powrotem do podstaw, do głębokiego zrozumienia materiałów i technik, które kształtowały historię grafiki warsztatowej. Wykorzystując również najnowsze narzędzia cyfrowe, które pozwoliły na osiągnięcie precyzji i detali.

"Return" jest próbą pokazania, jak nowoczesne technologie mogą wzbogacić i uzupełnić klasyczne metody.

Robert Jundo. Grafika - Return

Hala Odlotów Lotniska im. Władysława Reymonta w Łodzi