Tegorocznemu Light Move Festival towarzyszyć będzie wystawa „Obrazy światła”, prezentująca interaktywne projekcje kinetyczne powstałe w Pracowni Obrazu Cyfrowego Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Publiczność wystawy prezentowanej w Mediatece MeMo będzie mogła również współtworzyć generatywne obrazy cyfrowe reagujące na dźwięk i ruch.
W Oratorio San Giovanni (Spazio Scalette San Giovanni) w Urbino można oglądać indywidualną wystawę dra Oskara Gorzkiewicza, na której premierowo prezentowanych jest dziesięć prac zrealizowanych w technikach wklęsłodrukowych i w technice kolażu, inspirowanych architekturą Urbino. Prezentowane będą również wcześniej powstałe grafiki, stanowiące część rozprawy doktorskiej, zrealizowane w autorskiej technice warstwowego druku wielomatrycowego.
We włoskim Urbino w Oratorio San Giovanni Battista (Sala Salimbeni) do 30 września trwa interdyscyplinarna wystawa prac nauczycieli akademickich Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
W Domu Literatury w Łodzi można oglądać wystawę związaną z Łodzią i jej historią, z losami mieszkańców czterech narodowości – polskiej, żydowskiej, niemieckiej i rosyjskiej, której kuratorami są nauczyciele akademiccy Instytutu Malarstwa i Rysunku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – dr Marzena Łukaszuk i dr Daniel Cybula. Ten bogaty świat, inspirowany dziełem pisarza Izraela J. Singera, prezentuje artysta z Majorki, Rafael Canyellas Roca.
Wystawa „Mroki” w gdańskiej Galerii ESKAEM będzie okazją do spotkania z malarstwem Michała Wasiaka, absolwenta WydziałuGrafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Do 10 sierpnia 2023 r. w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie trwa wystawa „INTER” dra Andrzeja Fydrycha, nauczyciela akademickiego w Instytucie Malarstwa i Rysunku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Wystawa prof. Andrzeja Łobodzińskiego – jednego z czołowych przedstawicieli łódzkiej neoawangardy i wieloletniego nauczyciela akademickiego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, obecnej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, już 6 września otworzy się w Muzeum Sztuki w Łodzi.
W Tribunal Supremo de Elecciones na Kostaryce zakończyła się indywidualna wystawa dr Justyny Cieślik-Dąbrowskiej.
W sieprniu 2023 roku w Galerii Emai, należącej do Escuela Municipal de Artes w Santa Ana na Kostaryce, pięcioro nauczycieli akademickich Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi prezentować będzie swoje prace na wystawie „Conectando Culturas”.
W piątek 28 lipca 2023 roku miało miejsce otwarcie wystawy Aleksandry Stasik „One – słuchajcie się nawzajem”. Jest to projekt w formie manifestu, składający się z instalacji tkanin o tematyce poświęconej włókniarkom. Poprzez medium tkaniny, a właściwie druku na tkaninie, opowiada o minionych pokoleniach kobiet, robotnic, tkaczek, których milczenie stało się nieodłączną częścią ich historii – nigdzie niezapisanej.
Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy KREATYWNI - wystawa prac uczestników Akademii Kreatywnego Seniora. Wernisaż wystawy odbędzie się 11 sierpnia 2023 roku (piątek) godz. 15.00 w Fabryce Aktywności Miejskiej w Łodzi, ul. Tuwima 10.
Willa Hilarego Majewskiego przy ulicy Włókienniczej 11 jest perełką łódzkiej rewitalizacji. Z okazji 600. Urodzin Łodzi można będzie zobaczyć wnętrza tej rezydencji w dialogu z twórczością nauczycieli akademickich, doktorantów i studentów Wydziału Sztuk Pięknych i Wydziału Sztuk Projektowych łódzkiej ASP.