Inne wystawy

• Miniatura
    Filename: sennik.jpg

Galeria Madame Chromatique w Łodzi, ul. Targowa 81, w dniu 26 07 2024 o godz. 18.30 zaprasza na wystawę Pracowni Technik Cyfrowych prowadzonej przez prof. Grzegorza Chojnackiego i dr hab. Roberta Jundo prof. uczelni w Instytucie Grafiki Artystycznej, łódzkiej ASP. Jest to przegląd prac semestralnych wykonanych w technice grafiki cyfrowej, której tematem przewodnim był sennik.

Wystawa studentów Pracowni Technik Cyfrowych Instytutu Grafiki Artystycznej ASP Łódź, prowadzona przez prof. Grzegorza Chojnackiego oraz dr hab. Roberta Jundo, prof. uczelni, nosi tytuł "Sennik" i zgłębia tematykę snów, jawy oraz koszmarów. Sennik jako przestrzeń, gdzie sen miesza się z rzeczywistością, oferuje fascynujące pogranicze, które każdy człowiek doświadcza na swój sposób. Studenci, poprzez swoje prace w grafice cyfrowej, starają się uchwycić te ulotne momenty i przekształcić je w formy artystyczne. Prezentowane na wystawie prace są efektem egzaminu semestralnego, w ramach którego studenci przetworzyli swoje osobiste doświadczenia i wyobrażenia sennych wizji na język graficzny. Wystawa ukazuje różnorodne interpretacje snów, odzwierciedlając indywidualne podejście każdego twórcy do tematu. Wykorzystując różne techniki cyfrowe, studenci eksperymentują z formą, kolorem i strukturą, aby oddać surrealistyczny i metaforyczny charakter snów. Prace te, zarówno intymne, jak i uniwersalne, pozwalają widzom odnaleźć w nich elementy własnych doświadczeń sennych. Jedna z prac przedstawia eteryczny krajobraz, gdzie postacie ludzkie płynnie przenikają się z naturą, symbolizując jedność między człowiekiem a przyrodą, jaką często można odczuć w snach. Inna praca, dominująca intensywnymi kolorami i zniekształconymi formami, tworzy atmosferę niepokoju i chaosu typową dla koszmarów sennych. Kolejna praca koncentruje się na minimalizmie, gdzie proste linie i stonowane barwy odzwierciedlają spokój i wyciszenie, jakie niesie za sobą głęboki sen. Wystawa "Sennik" to unikalna okazja, aby zobaczyć, jak młodzi artyści interpretują jeden z najbardziej tajemniczych aspektów ludzkiego doświadczenia – sen. Prace te nie tylko zachwycają wizualnie, ale również skłaniają do refleksji nad naturą snów i ich wpływem na naszą rzeczywistość.

W wystawie udział biorą:

Galerii Madame Chromatique

ul. Targowa 81, Łódź

Wernisaż wystawy: 26.07.2024 r., godz. 18.30

Czas trwania wystawy: 26.07-25.08.2024 r.