Inne wystawy

Filename: mini.jpg
  • plakat
    Filename: plakat1000.jpg

Zapraszamy na wyjątkową wystawę prac pedagogów z Instytutu Grafiki Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, która odbędzie się 9 lipca w Galerii FLU w Belgradzie. Celem wystawy jest promowanie polskiej sztuki i kultury poprzez prezentację różnorodnych dzieł wykorzystujących techniki graficzne, takie jak grafika komputerowa, litografia, metal, sitodruk, drzeworyt i linoryt.

Grafika artystyczna, choć często mniej popularna niż malarstwo czy rzeźba, ma niesamowitą moc oddziaływania, która potrafi poruszyć serca i umysły. Prace prezentowane na tej wystawie opowiadają historie, wywołują emocje i inspirują do refleksji nad otaczającym nas światem. To również wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w świecie sztuki, w którym każde dzieło zaprasza nas do podróży przez krainę wyobraźni. Wystawa stanowi również doskonałą sposobność do poznania różnorodności technik i stylów oraz doświadczania twórczej atmosfery łódzkich artystów.

Prace na wystawie różnią się stylem, tematyką i przekazem, co sprawia, że każdy odwiedzający na pewno znajdzie coś, co go poruszy i zainspiruje. Można zobaczyć zarówno tradycyjne techniki, jak i eksperymentalne podejścia do sitodruku i grafiki komputerowej.

W wystawie bierze udział szesnastu pedagogów Instytutu Grafiki Artystycznej: prof. Dariusz Kaca, dr Wawrzyniec Strzemieczny, mgr Igor Kociński (Pracownia Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej); dr hab. Witold Warzywoda, prof. uczelni, dr Tomasz Matczak (Pracownia Technik Litograficznych); dr hab. Alicja Habisiak-Matczak, prof. uczelni, mgr Sandra Stojańska-Rekus (Pracownia Technik Wklęsłodrukowych); prof. Grzegorz Chojnacki, dr hab. Robert Jundo, prof. uczelni, mgr Ewelina Ostrowska (Pracownia Technik Cyfrowych); dr Damian Idzikowski, mgr Irena Zieniewicz (Pracownia Podstaw Grafiki Artystycznej); prof. Sławomir Ćwiek, dr Oskar Gorzkiewicz (Pracownia Technik Łączonych); dr hab. Agata Stępień, prof. uczelni, dr Piotr Skowron (Pracownia Sitodruku).