Inne wystawy

Filename: wystawalauretow_miniatura.jpg

Już 5 lipca 2024 r. o godz. 18.30 w Galerii Madame Chromatique otworzy się wystawa laureatów wybranych przez Fundację Madame Chromatique w 41. Konkursie im. Władysława Strzemińskiego - Sztuki Piękne. Swoje prace zaprezentuje na niej troje studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi: Amelia Zawadzka, Weronika Janisz oraz Wojciech Gomularz.

Wśród nagrodzonych prac znalazły się:

Urban Jungle”, autorstwa Amelii Zawadzkiej, studentki II roku studiów licencjackich kierunku tkanina i stylizacja wnętrz. Praca powstała pod kierunkiem dr hab. Małgorzaty Lachman, prof. uczelni w Pracowni Druku I.

Topografia mojej szafy”, autorstwa Weroniki Janisz, studentki V roku kierunku malarstwo. Praca powstała pod kierunkiem dr Aleksandry Ignasiak w Pracowni Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej.

„Nocny obraz. Rozpacz”, autorstwa Wojciecha Gomularza, studenta III roku kierunku tkanina i stylizacja wnętrz. Praca powstała pod kierunkiem dr hab. Ludwiki Żytkiewicz-Ostrowskiej, prof. uczelni w Pracowni Mediów Dekoracji Tkanin.

Fundacja Madame Chromatique to projekt zespołu pasjonatów, profesjonalistów z rynku sztuki, osobowości akademickich oraz członków Polskiego Związków Artystów Plastyków, którzy razem z grupą ambasadorów projektów (m.in: Marise de Lempicka), mecenasów sztuki i partnerów wyznaczyli sobie misję promocji sztuki współczesnej w Polsce i za granicą. Celem Fundacji jest integracja organizacji skupionych wokół szeroko pojętej kultury, zaangażowanego społecznie biznesu, a także środowiska artystycznego i wykorzystywanie potęgi pozytywnego oddziaływania sztuki na świat.

Autor identyfikacji wizualnej wystawy: mgr Ewelina Ostrowska
Kuratorzy wystawy: dr hab. Robert Jundo, prof. uczelni, mgr Ewelina Ostrowska

Wystawa laureatów Galerii Madame Chromatique
Galerii Madame Chromatique
ul. Targowa 81, Łódź

Wernisaż wystawy: 5.07.2024 r., godz. 18.30
Czas trwania wystawy: 5-25.07.2024 r.