Inne wystawy

Filename: mini_rejwach.jpg

Wystawa „Rejwach vol.3” odbywa się w ramach festiwalu Ravekjavik już po raz trzeci, skupia się na streetarcie (graffiti, murale, plakaty, instalacje site-specific, kolaże etc.). Ekspozycja prac 50 artystów w zabytkowej fabryce przy ul. Niciarnianej 52 w Łodzi jest manifestem łódzkiej kreatywności zamkniętym w historycznym dla miasta kontekście. Rejwach to gwar indywidualności. Myślą przewodnią wystawy jest ukazanie wrażliwości różnorodnych twórców w szorstkiej, industrialnej oprawie.

Wśród artystów znajdziecie m.in. grafficiarzy, malarzy, projektantów, grafików i fotografów. Wystawa skupia w jednym miejscu osoby reprezentujące bardzo różnorodne style, techniki i podejścia do sztuki.
Ideą każdej edycji Rejwachu jest promocja artystów, oraz zapewnienie im możliwości pokazania się przed większą publicznością, w czym niewątpliwie pomagają zasięgi generowane przez sam Ravekjavik. Budujemy je również poprzez współpracę z uczelniami wyższymi, galeriami sztuki, instytucjami państwowymi i prywatnymi przedsiębiorstwami. Dzięki temu oddolna początkowo inicjatywa zyskuje wyższą rangę społeczną, a zaangażowanie obejmuje również grupy, które na co dzień nie mają kontaktu ze sztuką.
Wystawa jest jednocześnie konkursem, w którym partnerzy wydarzenia przyznają nagrody wybranym przez siebie twórcom. Dla artystów, którzy biorą udział w takich inicjatywach jest to szansa na dotarcie do nowych odbiorców oraz dalszy rozwój.

Uczestnicy wystawy:
LOTY Crew, Zbigniew Olszyna, Artur Chrzanowski, Egon Fietke, Paweł Ponichtera, Gu-Tang Clan, Martyn Gill, Irena Zieniewicz, Paulina Brzezińska, Alicja Bodzioch, Paulina Kwietniewska, Ula Tarasiewicz, Hakobo, Kuba Szkudlarek, Łukasz Balon, Adam Lipman, Zadek, Kacper Zaorski-Sikora, HERA, Soumne, Nibme, Damian Cihu, Paulina Górniak, Kacper Ogień, Damian Idzikowski, Jonasz Koperkiewicz, Stanisław Murzyn Łuczak, Jagoda Malinowska, Amelia Maros, Magda Miszczak, Natalia Nowacka, Michał Franciszek Pawłowski, Jan Jubaal Wasiński, Slow Painting Studio, SNAT, Wojtek Stachura, Ida Stańczyk, Maciej Walczak, Dominika Pawełczyk, Dominika Szczocarz, Martyna Łuszczyńska, Piotr Podsiadły, H.E.R.O.D, Piotr Ciesielski, MUSK, CHRO, ATOS, Katarzyna Jakoby, Monika Gałaj, Oskar Gorzkiewicz

Partnerem wydarzenia jest Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Kurator wystawy: Maciej Walczak

Otwarcie wystawy i przyznanie nagród: 15 czerwca 2024, godz. 18.40