Inne wystawy

0
  • miniatura
    Filename: mini_glitch.jpg
    Size: 88.32 KB

Dom Literatury w Łodzi prezentuje wystawę dra hab. Marka Herbika, prof. uczelni pt. „Glitch. Świat błędów i estetyki”. Wernisaż odbędzie się 13 czerwca 2024 r. o godz. 18.00. 

„Marek Herbik używa swojej sztuki do komentowania świata analogowego oraz jego interpretacji współczesnej. Na indywidualnej wystawie «Glitch» będzie można zobaczyć najnowsze prace autora. Artysta bada nowe techniki tworzenia glitch artu i eksperymentuje z tzw. estetyką błędu. Prace wykonane są w formie fotomontaży. Autor czerpie inspiracje z surrealizmu i dadaizmu, tworząc obrazy skłaniające do refleksji. 

Jak twierdzi autor: «Glitch art to nie tylko sztuka dla sztuki, to szukanie różnych form ekspresji, możliwości wyrażania». Artysta traktuje sztukę, jako narzędzie do poszukiwania nowych form komunikacji i dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat otaczającego go świata.

Marek Herbik – absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (dyplom magisterski pod opieką prof. Andrzeja Szonerta). W 2001 r. zatrudniony w macierzystej uczelni na stanowisku asystenta w Pracowni Podstaw Graficznych, następnie Pracowni Technik Cyfrowych. Od 2012 r. kieruje Pracownią Fotografii Reklamowej na stanowisku profesora ASP w Instytucie Fotografii i Multimediów. Zajmuje się grafiką, fotografią oraz nowymi mediami. W dorobku ma ponad sto wystaw w kraju i za granicą.

Więcej:

Glitch. Świat błędów i estetyki
Dom Literatury w Łodzi
ul. Franklina D. Roosevelta 17

Czas trwania wystawy: 13.06-10.07.2024 r.
Wernisaż wystawy: 13.06.2024 r., godz. 18.00

do góry