Inne wystawy

Filename: mini_jundo.jpg

Serdecznie zapraszamy na wystawę grafiki „W drodze” dra hab. Roberta Jundo, prof. uczelni, która odbędzie się w Centrum Kultury i Biznesu w Ejszyszkach na Litwie. Ekspozycja jest częścią XXXI Międzynarodowego Festiwalu Poezji „Maj nad Wilią”, który odbędzie się w dniach 24-28 czerwca 2024 roku.

Festiwal poezji „Maj nad Wilią” odbywa się od 1994 roku z inicjatywy Romualda Mieczkowskiego – poety, redaktora i wydawcy kwartalnika „Znad Wilii”. Mieczkowski, opisywany przez „Przegląd Bałtycki” jako „obywatel Wielkiego Księstwa Poetyckiego”, promuje Litwę jako kraj wielokulturowy, otwarty i ciekawy swojej historii, jednocześnie zachowujący tolerancję.

Festiwal „Maj nad Wilią” przyciąga znanych poetów, pisarzy, tłumaczy z wielu krajów, gwiazdy filmowe, a także potomków znanych rodów związanych z Wileńszczyzną.

Autor identyfikacji wizualnej wystawy: dr hab. Robert Jundo prof. uczelni
Kurator wystawy: dr Barbara Jundo-Kaliszewska

Robert Jundo – urodzony w 1967 roku w Łodzi. Studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w zakresie grafiki artystycznej. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Stopień naukowy doktora sztuki uzyskał w 2016 roku na Wydziale Grafiki i Malarstwa w ASP w Łodzi. Adiunkt w Instytucie Grafiki Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych ASP w Łodzi. Tytuł doktora habilitowanego otrzymał w 2022 roku. Tworzy w dziedzinie grafiki, malarstwa i architektury wnętrz. Prezentował swoje prace z zakresu grafiki i malarstwa na kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą. Jego dorobek artystyczny, naukowy i dydaktyczny jest związany z zainteresowaniami dotyczącymi grafiki cyfrowej.

Wernisaż wystawy: 25.06.2024 r., godz. 18.00
Czas trwania wystawy:  25.06-27.07.2024 r.