Inne wystawy

Wystawa „Praca u podstaw” to przegląd dokonań artystycznych studentek i studentów I roku z Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej prowadzonej przez dr Damiana Idzikowskiego oraz mgr Irenę Zieniewicz w Instytucie Grafiki Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

W Klubokawiarni Niebostan przy ul. Piotrkowskiej 17 zostanie zaprezentowana zostanie część odbitek graficznych, które od miesięcy studenci szykują na egzamin końcoworoczny.

Na wystawie prezentowane będą grafiki – zarówno barwne, jak i czarno-białe kompozycje zrealizowane w klasycznych technikach graficznych. Prezentowane prace to próba poszukiwania własnego języka ekspresji w oparciu o zróżnicowany i rozbudowany warsztat graficzny.

Dodatkowo podczas wystawy studentki i studenci zaprezentują wspólne kolektywne działanie i wypełnią ramę, znajdującą się na jednej ze ścian w lokalu, tworząc obraz na żywo.

Uczestnicy wystawy:

Aleksandra Balcerowska, Wiktor Bienias, Magdalena Bożyk, Estera Bratkowska, Martyna Charczyńska, Martyna Maciążak, Olimpia Małachowska, Matylda Marć, Kamil Masłoń, Izabela Marczukiewicz, Jagoda Mielczarek, Aleksandra Motyka, Dominika Połaska, Amelia Przybylska, Mateusz Pych, Alicja Ragiel, Joanna Rosłoniec, Maia Strycharska, Karolina Strzelczyk, Aleksandra Szczepaniak, Jakub Szczepaniak, Małgorzata Świderska, Nadia Wasiak, Anita Wasiak

Kuratorzy wystawy: dr Damian Idzikowski, mgr Irena Zieniewicz
Autor identyfikacji graficznej: Wiktor Bienias

Wernisaż wystawy: 5.06.2024 r. (środa), godz. 18.00
Czas trwania wystawy: 5-30.06.2024 r.