Inne wystawy

Filename: miniatura.jpg
  • plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg

Serdecznie zapraszamy do udziału w nietypowej plenerowej ekspozycji „Wytrop Niedźwiedzia”, przygotowanej przez studentkę trzeciego roku malarstwa Izabelę Magnuszewską oraz studentów Nowych Mediów i Kultury Cyfrowej Uniwersytetu Łódzkiego. Wystawa to spacer po Bałutach rozpoczynający się wernisażem 1 czerwca 2019 r. na Starym Rynku o godzinie 13:00.

W wybranych miejscach (wskazanych na wcześniej umieszczonej na stronie internetowej mapie) zamieszczone będą kody qr, których zeskanowanie umożliwi obejrzenie fotografii w formie elektronicznej. Szczegóły zamysłu będą się pojawiały na wydarzeniu na Facebooku. Przedmiotem wystawy, oprócz zdjęć, jest namalowany Niedźwiedź, który spaceruje po Bałutach i jest umieszczany w charakterystycznych punktach. Praca została zrealizowana w Pracowni Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej prowadzonej przez dr Aleksandrę Ignasiak we współpracy ze studentami Nowych Mediów i Kultury Cyfrowej na Uniwersytecie Łódzkim.

facebook.com

instagram.com

Kim jesteśmy? Badaczami. Artystami. Studentami.

Czego chcemy? Poszerzać horyzonty. Zdobywać i przekazywać wiedzę. Burzyć koncepty
i przedstawiać nowe prawdy o świecie. Po prostu dobrze się bawić, a po drodze coś stworzyć, coś naprawić.

Co robimy, żeby to osiągnąć? Projektujemy. Publikujemy. Analizujemy prace Manovicha. Jeździmy na konferencje, ci bardziej gorliwi. Spacerujemy. Zadajemy się z Niedźwiedziem.

Połączył nas wspólny cel, nieprzypadkowe miejsce oraz przymus, ale to nic złego - nie boimy się wyzwań, stajemy zawsze na wysokości zadania. Mamy misję i na szczęście, jak wszyscy dobrze napisani bohaterowie prozy, spotkaliśmy na swojej drodze do wielkości nietypowych sprzymierzeńców: Izabelę Magnuszewską oraz jej Niedźwiedzia Codziennego, przyjemnego, oswojonego i dwumetrowego przyjaciela łódzkich Bałut. Razem odświeżamy
i przemalowujemy historię jednej z najbardziej tajemniczych, nieprzychylnych obcym dzielnic Łodzi. Magia, którą posługujemy się do odczarowania sekretnych Bałut, to miłość innowacja.

Wracając do początku - jesteśmy studentami Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Filologicznym, na kierunku Nowe media i kultura cyfrowa. Wybraliśmy się na różne specjalizacje, mamy indywidualne plany zajęć, swoje pasje, autorytety. Jedni są młodymi kuratorami sztuki, drudzy aspirują do rangi współczesnych artystów. Niektórzy przypatrują się przemianom praktyk kulturowych zachodzącym w mediach społecznych, inni spędzają cały czas wolny na graniu w gry. Chcemy udowodnić, że przy odpowiedniej motywacji, determinacji i chęciach możemy stworzyć silny zespół, którego głównym atutem niewątpliwie jest... zaskakiwanie.

(Tak jak sami byliśmy zaskoczeni, że skłoniono nas do współpracy, zaskoczeni, że potrafimy sprawnie działać w grupie i pewni, że jeszcze zaskoczymy Was tym, co mamy do pokazania!)

Śledźcie nasze zmagania z bałucką szarością, współuczestniczcie w tej nieszablonowej przygodzie, a przede wszystkim pomóżcie nam oraz Niedźwiedziowi ocieplić wizerunek parków, kamienic, ulic i podwórek niezrozumianych Bałut!

Niedźwiedzi uścisk.