Inne wystawy

Filename: Herbik.png

"Głównym spektrum moich rozważań jest się świadomość czasu i przemijania. Staram się odnaleźć własne układy typologiczne, które zaczynają przemawiać do mnie. Substancją i tworzywem moich prac, są formy wyprowadzone z natury, przetworzone i oddzielone od łatwej jednoznaczności skojarzeń.

Ślady czasu, które należą do mojej obszaru twórczości, w części należą do świata materialnego, a w części do sfery ducha. Zawierają one rodzaj nierzeczywistości niezbędnej do powstania pracy. Staram się tworzyć swoiste, subiektywne archiwum przemijania. Opowiadanie dla mnie jest to zawsze rodzaj konfabulacji, proces bardziej polegający na stwarzaniu świata, niż jego odtwarzaniu."

Kurator wystawy: Marek Herbik

Adres strony z kolekcją z wystawy:

Marek Herbik - absolwent Liceum Plastycznego w Łodzi. W latach 1985-1991 studiował w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Obecnie jest profesorem uczelni w Instytucie Fotografii I Mulimediów na Wydziale Sztuk Pięknych ASP w Łodzi. Twórczość w zakresie fotografii, grafiki artystycznej oraz nowych mediów. W dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Data i godzina wernisażu: 10.11.2023 r. godzina 18.00
Czas trwania wystawy: 10.11 – 01.12.2023 r.

Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Kościuszki 3, Sieradz