Inne wystawy

2
 • miniatura
  Filename: Miniatura.jpg
  Size: 82.62 KB
 • 02.jpg
  Filename: 02.jpg
  Size: 299.53 KB
 • 01.jpg
  Filename: 01.jpg
  Size: 222.96 KB
 • 04.jpg
  Filename: 04.jpg
  Size: 275.71 KB
 • 03.jpg
  Filename: 03.jpg
  Size: 378.71 KB

Wystawa składa się głównie z najnowszych, nieprezentowanych jeszcze na innych ekspozycjach obrazów Kacpra Zaorskiego - Sikory. Podczas wernisażu wystawy odbędzie się audio performance Michała Fryca.

Kacper Zaorski-Sikora "Malarstwo pozwala mi dotrzeć, wyrazić i skonfrontować się w najbardziej szczery sposób z moim wnętrzem. Dominującym motywem występującym w moich obrazach jest człowiek. Często jest to dekonstrukcja tradycyjnie rozumianego portretu wynikająca z potrzeby skupienia się na kondycji psychicznej, duchowej oraz na zapisie stanów emocjonalnych. Przeważają formy figuratywne, malowane ekspresyjnie przy wykorzystaniu nakładających się na siebie struktur. Istotna jest dla mnie możliwość zestawienia moich prac malarskich z muzyką tworzoną przez Michała Fryca. Działając w różnych mediach zapuszczamy się w pokrewne rejony poszukiwań, a nasze działania w wyrazisty sposób ze sobą korespondują."

Kurator wystawy: Zbigniew Olszyna

Kacper Zaorski - Sikora - łodzianin od dziecka zachwycony pięknem otaczającego go świata (szczególnie magicznych Bałut). Absolwent kierunku Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem w 2018 r.). W swojej twórczości opowiada o kondycji współczesnego człowieka, o jego zmaganiach z rzeczywistością przy jednoczesnym poszukiwaniu duchowości i piękna. Wykorzystuje w tym celu medium malarskie, lecz również interwencje w przestrzeni publicznej (cykl napisów i         instalacji powstających w zdegradowanej tkance miejskiej Bałuty Pany i Panie. Laureat Stypendium Prezydenta Miasta Łodzi dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem i animacją kultury w 2021. Laureat stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura w sieci w 2020 r. Uczestnik oraz organizator licznych wystaw artystycznych.

Michał Fryc - artysta audiowizualny z Łodzi, współtwórca duetu postindustrialnego Vonsechsundachtzig (Unrest Productions), zajmuje się autorską produkcją muzyczną oraz realizacją wideoklipów. W swojej twórczości stawia na eksperymentalną improwizację z wykorzystaniem instrumentów elektronicznych i akustycznych oraz manipulację dźwiękiem w celu uzyskania jak najgłębszego emocjonalnego impaktu na odbiorcę.

Wernisaż wystawy: 17 listopada 2023 r. godzina: 19.00

Czas trwania wystawy: 31.10 - 11.12.2023 r.

Galeria_S35 

ul. Sienkiewicza 35/3a Łódź

do góry