Inne wystawy

Filename: mini ogórek.png

Już 2 czerwca 2023 r. o godz. 19.00 w łódzkiej Galerii WY 2 otworzy się wystawa „Co słychać za ścianą?” dra hab. Łukasza Ogórka, prof. uczelni prowadzącego Pracownię Multimediów w Instytucie Fotografii i Multimediów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Wystawa będzie czynna do 22 czerwca br.

Łukasz Ogórek – absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (2003). Od 2004 roku pracuje na macierzystej uczelni, od 2013 roku kierując Pracownią Multimediów. W 2011 roku obronił na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu pracę doktorską w dziedzinie sztuki, a od 2019 roku posiada stopień doktora habilitowanego. Od 2021 roku jest zatrudniony na stanowisku profesora uczelni. Tworzy prace konceptualne oparte na przygotowywanych przez siebie scenariuszach. Często mają one charakter dyskretnych interwencji w przestrzeń wystawy – wizualnych lub audialnych. Zwracają uwagę na charakter przestrzeni, relacje między twórcą a publicznością, schematy konstruowania wystaw, ale też wydarzeń partycypacyjnych. Razem z Marcinem Polakiem i Tomaszem Załuskim prowadzi nomadyczną Galerię Czynną. W 2002 roku był laureatem stypendium Nottingham Trent University w Wielkiej Brytanii, a w 2008 roku – stypendium Radius w Alexandria Contemporary Arts Forum w Egipcie.

„Co słychać za ścianą?”
Galeria WY
ul. Więckowskiego 38, Łódź

Wernisaż: 2.06.2023 r., godz. 19.00
Czas trwania wystawy: 2-22.06.2023 r.