Inne wystawy

Filename: 1.jpg
    Filename: 4.jpg
    Filename: 3.jpg

Jak nazwać twórczość, jeśli nie poszukiwaniem? Artysta, niezależnie od wieku czy doświadczenia, wciąż szuka – swojej drogi, inspiracji, formy wyrazu, klarownej myśli, idealnej techniki. Okres studiowania to dla młodych twórców czas największych zmagań, ale i idealna przestrzeń do swobodnego poszukiwania i zabawy sztuką.

Na wystawie „Poszukiwania malarskie” prezentujemy prace studentów Pracowni Przestrzeni Eksperymentu Malarskiego, prowadzanej przez dr. hab. Jarosława Chrabąszcza, prof. uczelni i mgr Erykę Jurę. Są to realizacje z różnych lat – zarówno ćwiczenia malarskie w postaci martwych natur czy studium postaci, jak i bardziej indywidualne wizje i kreacje. Wystawa obrazuje poszczególne etapy rozwoju twórczego studentów, ewolucję ich świadomości wizualnej, sięganie po coraz to inne techniki czy inspiracje, co jest wynikiem tych właśnie intrygujących poszukiwań.

mgr Eryka Jura

Wernisaż odbędzie się 26 maja 2023 r. o godz. 17.00 w Muzeum Fabryki w Manufakturze w Łodzi.
Kuratorzy wystawy: dr hab. Jarosław Chrabąszcz, prof. uczelni i mgr Eryka Jura

Poszukiwania malarskie
Muzeum Fabryki w Manufakturze w Łodzi
ul. Drewnowska 58

Wernisaż wystawy: 26.05.2023 r., godz. 17:00
Czas trwania wystawy: 26.05-16.06.2023 r.