Inne wystawy

Filename: miniatura.jpg
  • plakat
    Filename: plakat.jpg

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy „Punkty wspólne z Pracownią Obrazu” prezentującej prace trzech studentów II roku Wydziału Sztuk Pięknych. Prace powstały w semestrze zimowym 2020/2021 w Pracowni Obrazu prowadzonej przez dr hab. Aleksandrę Gieragę, prof. uczelni.

Ekspozycję można obejrzeć w Galerii Wolna Przestrzeń (Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, ul Franciszkańska 76/78) w marcu 2021 r.

Prezentowana wystawa zatytułowana „Punkty Wspólne z Pracownią Obrazu” ma charakter edukacyjny. Wybranej trójce studentów z II roku: Aleksandrze Soćko, Katarzynie Zarembie z Instytutu Malarstwa i Rysunku i Maciejowi Szynwelskiemu z Instytutu Rzeźby zaproponowałam zmierzenie się z pełną organizacją własnej wystawy w Galerii Wolna Przestrzeń. To złożone zadanie wypełnili doskonale, wpisując się w ramy programowe Pracowni Obrazu.

Zadaniem studentów było całościowe przygotowanie wystawy pod kątem artystycznym, kuratorskim oraz wystawienniczym. W efekcie mamy zaprojektowaną przez nich koncepcję wystawy wraz z tytułem, plakatem, animacją, tekstem informacyjnym oraz zaaranżowaną przestrzenią galerii. Ekspozycji towarzyszy wystawa pozostałych studentów Pracowni Obrazu, będąca podsumowaniem semestru zimowego 2020/2021 i zrealizowanych w pracowni zagadnień. Wystawa jest tak zaaranżowana, że prace symbolicznie wychodzą z pracowni, anektują korytarz instytutu i kierują się wprost do Galerii Wolna Przestrzeń. Krótka forma filmowa autorstwa studenta I roku Michała Szwarca, obrazująca charakter i dorobek Pracowni Obrazu z okresu kilku ostaniach lat, dopełnia obie prezentacje.

dr hab. Aleksandra Gieraga, prof. uczelni

Opieka artystyczna nad wystawą:

dr hab. Aleksandra Gieraga, prof. uczelni
mgr Katarzyna Gołębiowska, asyst.

Zapraszamy!