Inne wystawy

Filename: miniatura.jpg

Miło nam poinformować, że do wystawy 17. Międzynarodowego Triennale „Małe Formy Grafiki”, którego organizatorem jest Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, zakwalifikowało się kilkadziesiąt prac autorów związanych z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W tym gronie znaleźli się zarówno obecni, jak i emerytowani pedagodzy naszej uczelni, a także studenci i absolwenci.

Wystawa jest czynna do 31 stycznia 2021 roku w Galerii Willa (ul. Wólczańska 31, Łódź).

Tegoroczna edycja Triennale, podobnie jak poprzednie, jest terenem wymiany najrozmaitszych doświadczeń. Ekspozycja potwierdza ogromną rozległość pola penetracji artystów. Stanowi konfrontację stylów, poetyk, kierunków, orientacji twórczych. Prezentację różnych problemów i rozmaitych sposobów ich obrazowania, od przedstawiających po te, które naznaczone są metaforą i symbolem. Snujących ogólną refleksję nad światem, nad sztuką i tych akcentujących niepokoje, obsesje i lęki współczesnego człowieka. Co ważne, prace nie są wolne od ironii i dystansu, także w odniesieniu do tajników graficznego rzemiosła, do kondycji i statusu artysty.

Na tegoroczne Triennale swoje prace nadesłało 504 uczestników z 50 państw. Międzynarodowe Jury w składzie: Majla Zeneli – przewodnicząca, Jaroslav Kachmar, Marek Basiul, Dariusz Kaca i Dariusz Leśnikowski wybrało 830 grafik 303 artystów do prezentacji podczas wystawy głównej. Mała forma graficzna pozostaje nadal oryginalną formą dialogu. Szczególnie dzisiaj, w czasach, gdy możliwości bezpośredniego kontaktu z twórcą i innymi odbiorcami sztuki są znacznie ograniczone.

[z materiałów Miejskiej Galerii Sztuki]

W gronie uczestników związanych z ASP w Łodzi znaleźli się:

Andrzej Bartczak
Danuta Wieczorek
Maciej Wroński
Izabela Wyrwa

Więcej informacji o wystawie oraz pełna lista uczestników na stronie Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi.