Inne wystawy

Filename: AFydrych_PracowniaMalarstwaKlasycznego_miniatura.jpg
  • plakat
    Filename: ASP plakat.jpg

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pt. „Pracownia Malarstwa Klasycznego. Profesor | Asystenci | Studenci”, który odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godzinie 18.00 w BWA Galerii Sanockiej (Rynek 14, 38-500 Sanok). Ekspozycja będzie czynna do 3 stycznia 2020 r.

Uświadamiam studentom, że dzieło sztuki o przekonywującej ekspresji ma szansę zrodzić się tylko wtedy, gdy zaistnieje adekwatna relacja pomiędzy zamiarem artystycznym, a formą plastyczną. W dziele sztuki zachodzi bowiem ciągła interakcja pomiędzy warstwą ideową a widzialną. Tak więc poziom harmonii w przedsięwzięciu artystycznym zależy od znalezienia właściwej transpozycji idei na środki wyrazowe i odwrotnie. Jeśli wartość któregoś ze składników dzieła zostanie niebezpiecznie zachwiana może powstać twór, który będzie miał pewną lotność ale o znamionach karykatury. Z takim rodzajem kreacji możemy mieć kontakt tylko na jednym poziomie albo wcale.

Prof. zw. Tomasz Chojnacki

Uczestnicy wystawy: