Inne wystawy

W dniach 5-30 listopada 2019 roku w Galerii FAB na University of Alberta w Edmonton odbywa się wystawa pt. „Polish Printmaking and Textile Art. Prace wykładowców Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi”.

Projekt ten to efekt wciąż rozwijającej się współpracy z University of Alberta – w maju można było oglądać w Galerii Kobro wystawę kanadyjskich grafik pt. „Printed Matter”. Kuratorami obu wystaw są prof. Cezary Gajewski, chairman Wydziału Sztuki i Projektowania University of Alberta oraz prof. ASP Alicja Habisiak-Matczak.

Wystawa grafik i tkanin wykładowców prezentuje bogaty i różnorodny dorobek twórczy artystów reprezentujących różne pokolenia. W wystawie uczestniczy 29 osób aktywnie zajmujących się grafiką i tkaniną artystyczną. To wykładowcy, którzy wzięli udział w Międzynarodowych Letnich Kursach PATA organizowanych od 2013 roku przez łódzką Akademię.

Wystawie towarzyszyły wykłady prof. Jolanty Rudzkiej Habisiak oraz prof. ASP. Alicji Habisiak-Matczak oraz warsztaty graficzne w technikach druku płaskiego poprowadzone przez prof. ASP Witolda Warzywodę oraz dra Tomasza Matczaka. Alicja Habisiak-Matczak poprowadziła także warsztaty akwatinty solnej i piaskowej.

Za pomoc w organizacji wystawy dziękujemy: Prof. Marilène Oliver, Prof. Sue Colberg, Prof. Aidan Rowe, Prof. Gillian Harvey, koodrynatorowi Galerii Joshua Wade oraz zespołowi FAB Gallery, a także mgr Annie Wesołowskiej, dr Oskarowi Gorzkiewiczowi i mgr Paulinie Sadrak.

Uczestnicy wystawy:

Grafika: