Inne wystawy

Filename: Dariusz_Kaca_miniatura.jpg
  • plakat
    Filename: plakat_m.jpg

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy prac linorytniczych prof. Dariusza Kacy z cyklu „Modularne wszechświaty”, który odbędzie się 25 października 2019 r. o godz. 17:00 w Galerii Grafiki Biblioteki Sztuki Uniwersytetu Zielonogórskiego (ul. Wiśniowa 10, Zielona Góra). Wystawie będzie towarzyszył wykład pt. „Myśli podczas wycinania matrycy”, który odbędzie się zaraz po otwarciu wystawy. Kuratorzy wystawy: dr Janina Wallis, starszy kustosz dyplomowany i prof. Andrzej Bobrowski. Ekspozycja będzie czynna do 15 stycznia 2020 r.

Dariusz Kaca urodził się w 1960 r. w Kutnie. Obecnie profesor zwyczajny zatrudniony na stanowisku  kierownika Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej na Wydziale Grafiki i Malarstwa w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się grafiką, książką artystyczną, rysunkiem i malarstwem. Prezentował prace na 37 wystawach indywidualnych oraz na 280 wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych. Wielokrotnie nagradzany za twórczość w dziedzinie grafiki i książki artystycznej na międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursach.