Galeria Złota

2

Galeria Złota cyklicznie prezentuje prace studentów i studentek Instytutu Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W najbliższej odsłonie będzie można obejrzeć prace z Pracowni Form Złotniczych prowadzonej przez prof. Andrzeja Bossa. Wernisaż odbędzie się 5 kwietnia 2023 o godz. 13.00.

W Pracowni Form Złotniczych studenci i studentki projektują i wykonują głównie unikatowe przedmioty użytkowe. Tworząc określone formy, komunikują się z otoczeniem, budują relacje, zostawiają znaki. Powstające przedmioty to nośniki tych znaków o określonej funkcji, formie i oddziaływaniu. Współczesne i tradycyjne technologie, doświadczenia obcowania z różnymi materiałami wywołują rożne reakcje emocjonalne. Przekłada się to na stosunek do procesu wytwarzania, jak i finalnego kształtu przedmiotu. Przedmiot to znak czasu, prezentacja postawy artystycznej i umiejętności warsztatowych. W każdym przedmiocie można znaleźć osobowość autora. W procesie projektowym należy uwzględniać relacje, jakie powstają między przedmiotem a użytkownikiem. Związki emocjonalne, które powstają ze względów funkcjonalnych, estetycznych technologicznych czy materiałowych, zachęcają lub zniechęcają do użytkowania przedmiotów.

Na wystawie prezentowane są głównie prace z letniego semestru oraz ostatnie dyplomy, w tym dyplom Izabeli Kędzior, zdobywczyni Nagrody Rektorów przyznanej podczas Design 32 – Konkursu na najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych w 2022 roku.

Kurator wystawy: prof. Andrzej Boss
Autor identyfikacji wizualnej: Katarzyna Fijałkowska-Boss 

W wystawie biorą udział: 

Patryk Caban, Julia Ciołkowska, Alicja Kawęcka, Izabela Kędzior, Justyna Kowalska, Magdalena Kowalczyk, Małgorzata Krzyżanowska, Marianna Lamenta, Agata Lipska, Katarzyna Małecka, Luiza Mężyńska, Karolina Niedzielska, Agnieszka Nowicka, Aneta Olszewska, Krzysztof Postrożny, Klaudia Stopa, Agata Szostak, Martyna Woszczak, Weronika Wrzeszczyńska. 

Znaki. Wystawa prac studentów Pracowni Form Złotniczych
Galeria Złota
Akademia Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 121
(budynek główny, II piętro, pawilon B, korytarz przy salach Instytutu Biżuterii)

Wernisaż: 5.04.2023 r., godz. 13.00
Czas trwania wystawy: 5.04-5.05.2023 r.

do góry