Galeria Złota

0
  • miniatura
    Filename: 540x277.png
    Size: 7.84 KB

Po długim czasie pandemii wznawia działalność Galeria Złota w Instytucie Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jej powrót zaakcentuje wystawa znakomitych prac projektowych kilkunastu młodych artystów – studentów Pracowni Biżuterii, prowadzonej przez dr. hab. Sergiusza Kuchczyńskiego. 

Wystawa obejmuje realizacje z obu poziomów kształcenia – studiów licencjackich i magisterskich, a także projekty studentów studiów podyplomowych. Prezentowane prace powstały na przestrzeni ostatnich trzech lat i są odpowiedzią na zadane tematy semestralne. Oddzielną część ekspozycji stanowią fragmenty dyplomów.

Obok wspomnianych projektów z ostatniego okresu, zaprezentowane zostaną także prace biżuteryjne Anny Kanickiej, wybitnej projektantki, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, która w lutym ubiegłego roku odeszła po ciężkiej walce z chorobą. Artystka ukończyła Wydział Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP oraz Royal Academy of Fine Arts in Munich. Jej twórczość rozpięta była pomiędzy sztuką a projektowaniem. Łączyła rzemiosło z pięknym i nietuzinkowym designem. Z sukcesem tworzyła projekty mebli, akcesoriów modowych, ilustracje i właśnie biżuterię. 

Sam wybór prac odzwierciedla charakter Pracowni Biżuterii, która balansuje pomiędzy sztuką czystą a użytkową, dając studentom możliwość niczym nieskrępowanej artystycznej wypowiedzi. Autorzy prac to silne osobowości artystyczne, w których pracach przejawia się indywidualizm i nieskrępowana niczym wyobraźnia twórcza. 

Na wernisaż wystawy zapraszamy 26 kwietnia 2022 o godzinie 11.00. Wystawa potrwa do 24 maja br.

W wystawie udział biorą:

Patryk Caban
Tadeusz Czomber
Kalina Dymitroca
Zuzanna Formella
Anna Kanicka
Justyna Kowalska
Adrianna Kusielczuk
Aneta Olszawska
Martyna Przegendza
Dymitr Sobiczewski
Klaudia Stopa
Agata Szostak
Martyna Woszczak
Anna Żyła

do góry