Galeria Pixel

0
  • miniatura
    Filename: pomiedzy_neutronem_mini.jpg
    Size: 192.29 KB

Od 1 lipca 2023 roku w wirtualnej przestrzeni Galerii Pixel dostępna będzie kolejna wystawa. Tym razem zaprezentowana zostanie w niej twórczość prof. Andrzeja Banachowicza, nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Artystycznego im. M. Abakanowicz w Poznaniu.

Link do wystawy: 

Andrzej Banachowicz – profesor zwyczajny, kierownik V Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych – Obiekt Tkacki w Katedrze Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego im. M. Abakanowicz w Poznaniu. Studia realizował w PWSSP w Poznaniu (1973-78). W 2003 roku był profesorem wizytującym w Slippery Rock University w USA (warsztaty rzeźby i tkaniny); jedyny przedstawiciel naszego kraju podczas Sympozjum „TAPESTRY 2008: The Fine Art of Weaving” zorganizowanego przez The Australian National University, School of Art, Canberra. Obecnie Przewodniczący Zespołu Sztuki Rady Doskonałości Naukowej (2019-23). Odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Współpracuje przy różnych projektach wystawienniczych, tworzy w dziedzinie szeroko pojętej tkaniny artystycznej, autocytatu gobelinowego w technice transfiguracji nowych mediów, druku cyfrowego, instalacji oraz realizuje obiekty z różnych materiałów. Prace prezentuje na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Jego realizacje znajdują się także w zbiorach publicznych oraz prywatnych.

Galeria „Pixel” jest wyjątkową przestrzenią wystawienniczą łódzkiej ASP. Jej wyjątkowość polega na tym, że prezentowane są tu prace bezterminowo – galeria działa bowiem wyłącznie w przestrzeni Internetu. Niezależnie od miejsca i czasu, w którym znajduje się odbiorca – możliwe staje się spotkanie tu i teraz, wykreowane na ekranie nośnika Internetu.

Kurator wystawy: dr hab. Robert Jundo
Autor identyfikacji wizualnej wystawy: dr hab. Robert Jundo

do góry