Galeria Pixel

0
  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 45.26 KB

Galeria PIXEL Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi zaprasza do oglądania wystawy online „DESIGN”, prezentującej dorobek artystyczny w zakresie projektowania graficznego dra Jarosława Golanka.

Wystawa prezentowana będzie od 1 lutego 2023 r.

Link do wystawy: 

Kurator wystawy: dr hab. Robert Jundo
Autor identyfikacji wizualnej wystawy: dr hab. Robert Jundo

Jarosław Golanek

Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi). Pracuje jako projektant grafiki użytkowej. Projektuje znaki, opakowania, grafikę wydawniczą oraz szeroko rozumianą grafikę reklamową. Prace projektowe realizuje głównie dla potrzeb rynku poligraficznego i przemysłu, jednak część jego dorobku powstała dzięki współpracy z instytucjami takimi jak muzea, fundacje, galerie, ośrodki kultury czy podmioty administracji samorządowej.

Tworzył projekty z zakresu grafiki użytkowej dla takich firm i instytucji jak: Abaris, Apollon, Auchan, Avon, Browary lubelskie, Delecta, Delia Cosmetics, Deutsche Bahn, Dragon, Ekor, Fundacja Dom Dostępny (Murator), Haste, Iveco, Jason Mackenzie, Konspack, Koral, Lysee Polska, Łódzkie Biuro Koncertowe Wirtuoz, Multi Global Trade, Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, Muzeum w Inowłodzu, Optimus, Torggler Polska, Taps Polska, Urząd Miasta Zgierza, Viva, drukarnia Wist i wielu innych.

Od 2005 do 2007 roku prowadził zajęcia dydaktyczne na Wydziale Wzornictwa w Pracowni Projektowania Komunikacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2007 roku otrzymał tytuł doktora w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Form Przemysłowych. Od 2008 roku prowadzi pracownię projektowania systemów identyfikacji i informacji wizualnej w katedrze Komunikacji Wizualnej Wydziału Wzornictwa w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Od 2015 roku pełni funkcję Kierownika Katedry Komunikacji Wizualnej na Wydziale Wzornictwa w WSSiP w Łodzi. Od roku 2016 prowadzi pracownię projektowania graficznego na kierunku grafika w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

do góry