Galeria Nasza Ściana

1
  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 108.25 KB
  • plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg
    Size: 288.35 KB

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Anny Woźniak "Ateny są białe". Wernisaż odbędzie się 11 maja 2018 r. (piątek) o godz. 12.30 w Galerii Nasza Ściana (II piętro, pawilon B, budynek główny ASP, ul.Wojska Polskiego 121).

Anna Woźniak jest studentką IV r. Wydziału Grafiki i Malarstwa oraz Pracowni Malarstwa i Działań Interdyscyplinarnych prof. Piotra Stachlewskiego i mgr Oli Kozioł. Na wystawie

***

„Ateny są białe” zobaczyć będzie można malarstwo oraz ceramikę inspirowane sztuką starożytną Grecji. Prace powstały podczas pobytu na stypendium zagranicznym w ramach programu Erasmus w Atenach na IV roku, 2017/2018. Był to krótki, choć bardzo intensywny czas trzech miesięcy pracy i poszukiwań na ateńskiej uczelni Atchens School of Fine Arts. Wystawa ta, to pocztówki z obrazami niezwykłej atmosfery, energii cudownych ludzi oraz żywej historii Grecji. Jest to dla mnie niezwykle ważne wydarzenie, jedna z pierwszych moich wystaw, gdzie mogę podzielić się z innymi moimi przeżyciami i wrażeniami, które przełożyłam na płótna. Chciałabym żeby radość jaka ogarnęła mnie w tamtym czasie uwolniła się i dotknęła odbiorcę.

do góry