Galeria Nasza Ściana

0
  • miniatura
    Filename: mirecka.jpg
    Size: 188.85 KB

Zapraszamy na finisaż wystawy prezentującej dorobek artystyczny naszej studentki, prac powstałych na przestrzeni lat spędzonych w różnych pracowniach rysunkowych.

Sama autorka o sobie i swoich pracach pisze tak:

Nazywam się Krystyna Mirecka i jestem studentką V roku na Wydziale Grafiki. Moja obecna wystawa jest zbiorem prac z ostatnich 5 lat studiów, które stanowią dla mnie zarówno podróż artystyczną, jak i osobistą.
W moim rysunku skupiam się głównie na szkicowej formie postaci ludzkiej, starając się wydobyć ekspresję i emocje. Przez lata eksperymentowałam z różnymi technikami, ale coraz częściej uzupełniam swoje prace monotypią, która przyspiesza proces rysowania, ale także pozwala na bardziej malarskie nieprzewidywalne formy. Na początku mojej nauki skupiałam się głównie na realizmie, ale z czasem wypracowałam własną technikę pracy z gestem i ekspresją. W moich pracach staram się uwzględnić emocje i psychologię postaci. Inspirację przez wiele lat czerpałam z akademickich rysunków postaci i rzeźb teraz bardziej skupiam się na stylizacji. Inspirację teraz czerpię teatru, muzyki i animacji, chciałabym żeby postacie w moich rysunkach nie były tylko realizowanym ćwiczeniem, ale też by przedstawiały ulotność chwili w jakiej te postacie były tworzone.

Kurator: Karolina Żelaznowska

Identyfikacja graficzna: Krystyna Mirecka

Rysunek. Karolina Żelaznowska
Galeria "Nasza Ściana"
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
budynek główny ASP, II piętro

Finisaż wystawy:  7 maja 2024, 16:15
Czas trwania wystawy: od 10 kwietnia 2024 do 7 maja 2024

do góry