Galeria ASP w Teatrze Muzycznym

2
 • miniatura
  Filename: mini.png
  Size: 297.02 KB
 • 1.jpg
  Filename: 1.jpg
  Size: 310.65 KB
 • 2.jpg
  Filename: 2.jpg
  Size: 294.71 KB
 • 3.jpg
  Filename: 3.jpg
  Size: 270.67 KB
 • 4.jpg
  Filename: 4.jpg
  Size: 217.64 KB
 • 5.jpg
  Filename: 5.jpg
  Size: 296.49 KB
 • 6.jpg
  Filename: 6.jpg
  Size: 231.81 KB
 • 7.jpg
  Filename: 7.jpg
  Size: 305.26 KB

Już 17 lutego rusza kolejna z cyklu wystaw Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w przestrzeniach Teatru Muzycznego w Łodzi. Tym razem zbiorowa ekspozycja „Młodzi stażem” zaprezentuje twórczość doktorantów i nauczycieli akademickich dopiero rozpoczynających swoją karierę dydaktyczną. 

„Wątkiem przewodnim ekspozycji jest malarstwo, lecz nie ograniczamy się jedynie do tej dziedziny sztuki. Poszerzając horyzonty artystyczne, umożliwiamy zwiedzającym podziwianie również rysunku, ilustracji i form rzeźbiarskich” – mówi Szymon Sobczak, jeden z kuratorów wystawy.

Jednym z największych atutów wystawy jest jej zróżnicowanie. Każdy uczestnik, reprezentując rozmaite style, techniki i estetyki, wnosi swój unikalny punkt widzenia i artystyczną wrażliwość do ekspozycji. 

Prace prezentowane na wystawie pobudzają do refleksji nad tematami zarówno uniwersalnymi, jak i bardziej osobistymi. Niektóre obrazy są przesiąknięte światem fantazji, inne konfrontują nas z trudnymi tematami społecznymi, a kolejne przedstawiają niesamowite interpretacje natury. 

Każda praca opowiada własną historię, co pozwala widzom wziąć udział w inspirującym oświadczeniu. Warto również zwrócić uwagę na twórców, którzy w swej sztuce łączą tradycję z nowoczesnością, jednocześnie eksplorując rozmaite techniki i tematy, tworząc oryginalne dzieła sztuki. Wystawa „Młodzi Stażem” to nie tylko okazja do odkrywania interesujących  talentów, ale także przypomnienie o różnorodności perspektyw i bogatym arsenale warsztatowym twórców, którzy te doświadczenia przekazują nowym pokoleniom artystów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. 

W wystawie udział biorą: Piotr Desperak, Eryka Jura, Izabela Morzyszek, Szymon Sobczak

Kuratorzy wystawy: Eryka Jura, Szymon Sobczak
Autor identyfikacji wizualnej wystawy: Szymon Sobczak

„Młodzi stażem” | wystawa dydaktyków oraz doktorantów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
Teatr Muzyczny w Łodzi
ul. Północna 47/51

Czas trwania wystawy: 17.02.-7.06.2024 r.
Wernisaż wystawy: 17.02.2024 r., godz. 17.00

do góry