Galeria ASP Piotrkowska 68

2

To już 4. edycja „Sztuki za Sztukę” – wystawy, która łączy środowisko artystyczne. Jej ideą jest spotkanie twórców, ich wspólna wystawa i happening polegający na wymianie dzieł między sobą, drogą losowania.

Każdy z artystów przekazujących swoje dzieło na wystawę bierze udział w wymianie dzieła – dosłownie – sztuka za sztukę. W ten sposób nie tylko tworzy nowe relacje w środowisku artystycznym, ale także staje się kolekcjonerem, budującym własną kolekcję dzieł współczesnych twórców.

Bez zbędnych pośredników, bez pieniędzy, bez oczekiwań, bez rozczarowań. Czysta wymiana pozytywnej energii – mówi dr Michał Rybiński, koordynator akcji. Są wśród nas zarówno uznani mistrzowie, wybitni twórcy, którzy mają już na swoim koncie duży dorobek i międzynarodowe sukcesy, jak również młodzi artyści będący dopiero na początku swojej kariery. Łączy nas pasja, twórcza bezkompromisowość, a uprawianie sztuki traktujemy jako misję. Tworzymy wspólne środowisko, wolne od komercji i bylejakości – dodaje Michał Rybiński.

Tegoroczna edycja będzie pierwszą odsłoną tego cyklicznego wydarzenia o zasięgu międzynarodowym. Prace zgłoszone na wystawę będzie można oglądać w Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej 68 w dniach 3-12 kwietnia 2024 r., a 12 kwietnia br. o godz. 17.00 odbędzie się uroczysty finisaż połączony z wymianą prac. 

Koordynator akcji: dr Michał Rybiński
Autor identyfikacji wizualnej wystawy: dr Piotr Gryz

Sztuka za Sztukę
Galeria ASP
ul. Piotrkowska 68, Łódź

wtorek–piątek: godz. 11:00-18:00
sobota: godz. 11:00-15:00

Czas trwania wystawy: 3-12.04.2024 r.
Finisaż wystawy i happening: 12.04.2024 r., godz. 17.00

do góry