Galeria ASP Piotrkowska 68

2
 • miniatura
  Filename: Game Worlds_LMF_MFKIG_miniatura.jpg
  Size: 93.29 KB
 • 1.jpg
  Filename: 1.jpg
  Size: 385.83 KB
 • 2.jpg
  Filename: 2.jpg
  Size: 370.12 KB
 • 3.jpg
  Filename: 3.jpg
  Size: 383.87 KB
 • 4.jpg
  Filename: 4.jpg
  Size: 335.71 KB
 • 5.jpg
  Filename: 5.jpg
  Size: 416.89 KB
 • 6.jpg
  Filename: 6.jpg
  Size: 434.89 KB
 • 7.jpg
  Filename: 7.jpg
  Size: 385.36 KB

34. Międzynarodowemu Festiwalowi Komiksu i Gier w Łodzi będzie towarzyszyć wystawa GAME WORLDS w Galerii ASP Piotrkowska 68. Wydarzenie odbędzie się w ramach akcji GAMETOBER.

Game Worlds to kolejna edycja wystawy poświęconej twórcom i twórczyniom wirtualnych światów i gier wideo. W tegorocznej edycji, nawiązującej do poszukiwań słowiańskich korzeni, zaprezentowany zostanie świat gry GORD i proces jej powstawania w studiu Covenant.dev.

Ekspozycja zaprezentuje także prace studentów, absolwentów i nauczycieli akademickich polskich uczelni artystycznych i technicznych, realizujących nauczanie w zakresie tworzenia gier i projektowania przestrzeni wirtualnych.

Kuratorzy wystawy: dr hab. Rafał Szrajber, prof. uczelni, Małgorzata Zawada

Gościem specjalnym wernisażu będzie Stan Just, reżyser gry „Gord” oraz CEO firmy Covenant.dev S.A.

Stan Just to zaangażowany twórca gier z ponad 13-letnim doświadczeniem w branży, obecnie CEO w firmie Covenant.dev, reżyser gry „Gord”. Jako producent gier pracował dla Reality Pump Studios przy serii „Two Worlds” oraz dla 11 bit studios przy serii „Anomaly”. W CD Projekt RED Stan Just zarządzał zespołami tworzącymi grę „Wiedźmin 3: Dziki Gon” oraz jej dodatki. Zasiadał także w zarządzie Stowarzyszenia Polskie Gry, Europejskiej Federacji Twórców Gier i Komitecie Sterującym GameINN. Swoimi doświadczeniami dzieli się podczas warsztatów i wykładów, tworzy prezentacje i publikuje artykuły.

Na wystawie zaprezentowane zostaną oryginały stronic kroniki do gry „Gord” oraz „Dzienniki Deweloperskie” prezentujące proces produkcji gry „Gord”. Spotkanie z twórcą będzie okazją do poszerzenia wiedzy na temat procesu tworzenia gier oraz podpatrzenia tego, jak twórcy budują wiarygodny i bogaty w opowieści oraz odniesienia kulturowe świat i opowiadają jego historię za pomocą gry wideo.

Zwiastun zapowiadający datę premiery gry „Gord. Revenge of the Whisper” youtube.com

Kronika gry „Gord” (dostępna w 12 językach): info.gord.game

GAMETOBER to wydarzenie poświęcone grom wideo jako dziedzinie sztuki, które odbędzie się w dniach 4-31 października 2023 r. w Galerii ASP Piotrkowska 68 w Łodzi. Gry wideo to obszar agregujący wiele działań artystycznych. Wystawy i spotkania w ramach GAMETOBER to czas prezentacji znanych twórców i młodych talentów. Wydarzenie jest częścią 34. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Game Worlds
Galeria ASP
ul. Piotrkowska 68

Wernisaż wystawy: 4.10.2023 r., godz. 18.00
Czas trwania wystawy: 4-18.10.2023 r.

Galeria czynna dniach:
wtorek – piątek, godz. 11.00 – 18.00
sobota, godz. 11.00 – 15.00

do góry