Galeria Akademickie Centrum Designu

0
  • miniatura
    Filename: miniatura.png
    Size: 361.54 KB

Wystawa „Jak naszkicować (arcy)dzieło?”, która 1 września br. otworzy się w Akademickim Centrum Designu, to ostatnia z cyklu ekspozycji w ramach VIII edycji Akademii Mistrzów projektu „DESIGN w procesie”. 

„Ergonomia jako nauka już w swojej nazwie zawiera dzieło, pracę, prawo i wiedzę. Skupia się na potrzebach fizycznych oraz psychicznych ludzi i zakłada optymalne dopasowanie między obiektem a jego użytkownikiem. Jest nieodłączną częścią procesu projektowania i już od początkowych etapów pracy ma znaczący wpływ na jego przebieg. Często przejawia się ona już w szkicu, który jest fundamentalną formą pracy artysty. Szkic czy projekt jest nie tylko opisem koncepcji czy idei, ale jej wizualizacją, pozwalającą na dalszą pracę nad pomysłem. Współcześni artyści prezentują coraz to nowe rozwiązania twórcze, podkreślając tym samym rosnącą rolę samego procesu kreacji artystycznej, wobec jego końcowej postaci. Być może w obliczu zmieniającej się definicji współczesnych pojęć należy przewartościować pojęcie szkicu w kontekście projektowym. Chociaż sam w sobie nie jest uważany za dzieło sztuki, to różnorodność nowych form, jakie przyjmuje, sugeruje, że należy spojrzeć na tę kwestię z szerszej i bardziej otwartej perspektywy”. 

Kajetan Komorowski

Zuzanna Amelia Jagła

Uczestnicy wystawy:

Paulina Bazan, Kamila Flesińska, Maciej Pająk, Alicja Tkaczyk, Aleksandra Brzozowska, Mateusz Sokołowski, Julia Męczyńska, Aleksandra Śmiech, Karolina Żelaznowska, Katarzyna Zaremba, Filip Kozak, Marta Bartel, Beata Krześlak 

Kuratorzy: Kajetan Komorowski, Zuzanna Jagła, Karolina Korab
Autorka identyfikacji wizualnej wystawy: Alicja Stepnowska

Organizatorzy: Akademickie Centrum Designu i Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Partner: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

Jak naszkicować (arcy)dzieło?”
P0_Akademickie Centrum Designu
Księży Młyn 13/15, Łódź
(wejście od ul. Księży Młyn)

Wernisaż wystawy: 1.09.2023 r., godz. 18.00
Czas trwania wystawy: 1-27.09.2023 r.

Galeria ACD czynna w dniach:
wt. - czw. 11.00 - 15.00
pt., sob. i ndz. 12.00 - 19.00
(wejście od ul. Księży Młyn)

Wstęp wolny

do góry