Galeria GIGA

2
 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 49.82 KB
 • 2.jpg
  Filename: 2.jpg
  Size: 850.02 KB
 • 1.jpg
  Filename: 1.jpg
  Size: 354.39 KB
 • 3.jpg
  Filename: 3.jpg
  Size: 278.37 KB
 • 4.jpg
  Filename: 4.jpg
  Size: 672.12 KB
 • 5.jpg
  Filename: 5.jpg
  Size: 493.08 KB
 • 6.jpg
  Filename: 6.jpg
  Size: 594.2 KB

Paradoksalne implikacje działalności człowieka i jego wpływu na planetę, działania porządkujące systemy kulturowe i religijne oraz społeczeństwo, konsumpcjonizm jako nowy rytualny wymiar człowieka, duchowość w nadchodzącej epoce boskiej inteligencji maszyn - to tylko niektóre z tematów, które stanowią tło prac prezentowanych na wystawie.

Projekt jest ostatnim rozdziałem trwającego cyklu prac artystycznych. Polega na przeróbce biblijnych ilustracji francuskiego artysty Paula Gustave'a Doré poprzez implementację znalezionych obrazów i zastosowanie eksperymentalnej techniki drukarskiej zwanej drukiem anastatycznym.

Dzięki obrazom przedstawiającym sceny spustoszenia, w których zarówno fikcyjne, jak i rzeczywiste postacie zmagają się z konsekwencjami swoich działań i kreacji, prace Waltera Rindone wywołują refleksję nad kondycją człowieka.

Biografia

Walter Rindone (ur. w Caltagirone, Włochy) jest artystą wizualnym, specjalizującym się w eksperymentalnych technikach druku.

Tworzy swoje prace, wykorzystując wyłącznie obrazy z odzysku, stosując manipulację obrazem i procesy reprodukcji obrazu, takie jak kolaż i druk anastatyczny. Techniki te opanował podczas praktyk w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz studiów doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Podstawą jego twórczości jest refleksja nad obrazami jako nośnikami informacji zmysłowej i ich symbolicznym charakterem, jak również wpływ obrazów na rozproszoną estetyzację przynoszoną przez coraz szybciej działające systemy społeczne i wynikające z tego implikacje.

Walter Rindone w 2021 roku został częścią kolektywu Pixel Shapes - grupy artystów multimedialnych skupiających się na mappingu projekcyjnym i sztuce wideo. Obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu.

do góry