Instytut Rzeźby

stacjonarne II stopnia

Nr sali:  173, I piętro, pawilon E

Charakterystyka:

Celem dydaktycznym przedmiotu jest udoskonalanie umiejętności indywidualnych studenta do samodzielnego podejmowania zadań twórczych, a co za tym idzie kreowania własnej drogi twórczej. Znajomość materiałowa oraz zaawansowanie techniczne i warsztatowe pozwoli studentowi tworzyć niestandardowe formy przestrzenne, o wysokich walorach artystycznych a rozbudzona wyobraźnia da podstawy do swobodnego kreowania przestrzeni rzeźby. Dobór skali i właściwych środków wyrazu umożliwi swobodne operowanie formą i wykreowanie dla niej odpowiedniej przestrzeni, tak aby poszczególne składniki-elementy tejże przestrzeni stanowiły integralną całość.

Kształcenie praktyczne w pracowni jest poszerzone o samodzielne studiowanie teoretyczne jak i aktywny udział w wydarzeniach kulturalnych w mieście i kraju [udział w konkursach, sympozjach, plenerach]

dr hab. Janusz Czumaczenko prof. ASP