Instytut Rzeźby

Jednolite studia magisterskie

Nr sali:

Charakterystyka:

Zajęcia w Pracowni Podstaw Rzeźby w głównej mierze opierają się o studium postaci. W ramach ćwiczeń studenci realizują studium portretu, aktu oraz detalu anatomicznego. Tematy ćwiczeń podejmowane są zarówno w formie rzeźby pełnej jak i płaskorzeźby. Uzupełniającą częścią procesu kształcenia jest nabycie przez studenta niezbędnych umiejętności warsztatowych, potrzebnych do zrealizowania rzeźby w gipsie lub innych materiałach, takich jak beton, tworzywa sztuczne lub masy ceramiczne. Zajęcia w Pracowni Podstaw Rzeźby prowadzone są dla studentów pierwszego i drugiego roku jednolitych studiów magisterskich, przedmiotem uzupełniającym na pierwszym roku są wykłady z anatomii.