Instytut Fotografii i Multimediów

Typ studiów:

studia I stopnia

studia II stopnia

Nr sali: 302 (gmach: ul. Franciszkańskiej 76/78)

Charakterystyka:

Działalność dydaktyczno-organizacyjna Pracowni oparta jest na stymulowaniu studentów do działań twórczych z wykorzystaniem różnych mediów, narzędzi oraz środków wyrazu artystycznego.

Głównym celem jest wspomaganie studentów w rozwoju indywidualnego języka wypowiedzi plastycznej adekwatnego do wyrażenia idei danego projektu oraz poszukiwaniu własnej tożsamości artystycznej.

Podstawą pracy jest rozwój koncepcji oraz właściwy wybór kontekstu realizacji, które mają służyć stworzeniu świadomie założonego komunikatu, wyrażającego zaplanowane treści. Istotnym czynnikiem jest podejmowanie aktualnych tematów ważnych społecznie oraz umiejętność pracy zespołowej.

Metody nauczania oparte są na indywidualnych badaniach i poszukiwaniach twórczych.