Instytut Fotografii i Multimediów

Typ studiów:

stacjonarne studia I stopnia
stacjonarne studia II stopnia

Nr sali: 102/103/110 (ul. Wojska Polskiego 121)

Pracownia wchodzi w skład Katedry Fotografii i Multimediów na Wydziale Sztuk Wizualnych, mogą w niej studiować wszyscy studenci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
W Pracowni Obrazowania Fotograficznego zajmujemy się wytwarzaniem obrazów, które są jednocześnie odbiciami rzeczywistości i kreacjami nowych światów, są pytaniami i odpowiedziami. Żeby studiować w naszej pracowni trzeba mieć odwagę stawiania pytań i wytrwałość w poszukiwaniu odpowiedzi. Każde pytanie jest cenne a każda odpowiedź pomaga stawiać następne pytania o€“ kolejne istotne zdjęcie. Nie dzielimy fotografii na cyfrową i analogową, na dokumentalną i kreacyjną. Nie dajemy gotowych recept ale pomagamy stawiać pytania, a dobrze postawione pytanie to połowa odpowiedzi.
Przy pracowni funkcjonuje Koło Naukowe Fotografów, w którym można samodzielnie i niezależnie rozwijać swoje zainteresowania, penetrując obszary, przekraczające ramy programu studiów. Pod opieką koła działa galeria €žMała Czarna€ promująca młodych artystów z całego kraju. Nasi studenci regularnie prezentują swoje prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Wspólnie wyjeżdżamy na plenery fotograficzne i na wystawy w kraju i zagranicą.

S. Edwards, Fotografia, Kraków 2014
I. Jeffrey, Jak czytać fotografię, Universitas Kraków 2009