Kierunki studiów

Filename: 10.jpg
    Size: 0 KB

studia stacjonarne jednolite magisterskie

Studia na kierunku malarstwo będą prowadzone na profilu ogólnoakademickim

Kształcenie na kierunku malarstwo jest realizowane w oparciu o zagadnienia malarstwa oraz rysunku z jednoczesnym zapoznaniem studentów z podstawami pokrewnych kierunków sztuki, takich jak fotografia, multimedia czy grafika. W trakcie pięcioletniego toku studiów student zapoznaje się z technologią oraz specyfiką malarstwa, wzbogacając równocześnie swoją świadomość plastyczną w przestrzeniach pracowni, ale również podczas obowiązkowych plenerów wyjazdowych.

Fundamentalna wiedza i doświadczenie zdobyte na pierwszych latach studiów jest niezbędnym zapleczem do dalszych badań naukowych i eksperymentów z zakresu sztuki.

Bogaty program dydaktyczny, oferujący studentom kilkanaście pracowni malarstwa, rysunku oraz pracowni specjalistycznych, sprzyja pielęgnacji indywidualizmu i wrażliwości jednostki. Student dzięki temu ma wsparcie oraz przestrzeń, aby zdefiniować siebie jako artystę i wkroczyć na własną drogę zawodową.

Studia te, oprócz uzyskania kwalifikacji zawodowych w dziedzinie malarstwa lub rysunku na poziomie magisterskim, umożliwiają również zdobycie wiedzy z zakresu dyscyplin pokrewnych – historii sztuki i kultury, analizy i interpretacji dzieła sztuki z uwzględnieniem najnowszych tendencji w sztuce współczesnej. Ukończenie studiów na kierunku malarstwo pozwala więc wypracować solidne podstawy dla różnych form aktywności artystycznej i intelektualnej oraz przygotowuje do indywidualnej pracy twórczej.