Członkowie Rady Uczelni

Członkowie Rady Uczelni

Filename: choczaj.jpg

Artystka, nauczyciel akademicki. W 1994 roku obroniła dyplom w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi). Od 1996 roku jest zatrudniona w macierzystej uczelni. W 2002 roku uzyskała kwalifikacje adiunkta I stopnia, w 2009 roku – stopień naukowy doktora habilitowanego. Profesor nadzwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W okresie od 2009 do 2019 roku pełniła funkcję Kierownika Katedry Tkaniny na Wydziale Tkaniny i Ubioru. W roku akademickim 2019/2020 była Dyrektorem Instytutu Tkaniny i Stylizacji Wnętrz na Wydziale Sztuk Projektowych. Prowadzi Pracownię Tkaniny Eksperymentalnej w Instytucie Tkaniny, Druku i Stylizacji Wnętrz. Uprawia twórczość w zakresie tkaniny unikatowej. Brała udział w 70 wystawach w kraju i za granicą (m.in. w USA, Japonii, Francji, Belgii, Czechach, we Włoszech). Laureatka nagród i wyróżnień, m.in. w 1994 roku otrzymała stypendium w USA przyznane przez fundację The Soros Foundation for Contemporary Art, w 2001 roku – Nagrodę Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa” na X Międzynarodowym Triennale Tkaniny w Łodzi, w 2006 roku – Nagrodę łódzkiego oddziału Polskiej Akademii Nauk za osiągnięcia artystyczne, w 2013 roku – Srebrny Medal na XIV Międzynarodowym Triennale Tkaniny w Łodzi. Jej prace znajdują się w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Członek Rady Uczelni ASP w Łodzi w kadencji 2021-2024.