Członkowie Rady Uczelni

Członkowie Rady Uczelni

Filename: wrzesien.jpg

Doktor sztuk plastycznych w dziedzinie sztuk projektowych. Absolwentka Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Obecnie prowadzi Pracownię Projektowania Społecznego w Instytucie Wzornictwa na Wydziale Sztuk Projektowych w macierzystej uczelni. Projektantka komunikacji wizualnej, pedagog. Zaangażowana w design spekulatywny oraz badania empiryczne. Pracując ze studentami, uczy definiowania problemów, zadawania trafnych pytań i poszukiwania odpowiedzi, co nie zawsze jest możliwe, ale z pewnością najbardziej uczciwe w stosunku do analizowanej rzeczy. Autorka licznych prac badawczych, koordynatorka konkursów oraz innych działań na rzecz uczelni. Organizację ważnych przedsięwzięć w Akademii traktuje jako swego rodzaju misję oraz narzędzie popularyzacji odpowiedzialnego projektowania. Poza pracą naukową i pedagogiczną podejmuje działania projektowe zarówno w zakresie komunikacji wizualnej, projektowania produktu, jak i kreacji koncepcji i idei. Współpracuje z wieloma firmami i instytucjami. Swój zawód traktuje jako największą pasję życiową, a kontakt ze studentami jako ciągły pretekst do samodoskonalenia i aktualizacji wiedzy. Członek Rady Uczelni ASP w Łodzi w kadencji 2021-2024.