Sukcesy pedagogów

0
  • miniatura
    Filename: Jundo.png
    Size: 209.59 KB

W Magazine Designer ukazał się wywiad z dr hab. Robertem Jundo, prof. uczelni: Robert Jundo projektant współczesnych emocji, przeprowadzony dla Stockholm Designer Magazine. Wywiad otwiera Cykl Designer w ramach którego publikowane będą rozmowy z wybitnymi postaciami sztuki współczesnej.

"Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w inspirującej rozmowie o sztuce z Panią Joanną Wiernicką, Redaktor i Korespondentem The Designer Stockholm. Życzę wszystkim czytelnikom z Polski, Szwecji i z całego świata fascynującej lektury. 

Dziękuję również Fundacji Madame Chromatique za zaproszenie na te inspirujące spotkania ze sztuką i jej twórcami. Artykuł, który ukazał się w Magazine Designer w 66 krajach, na pewno przyniesie wiele wartości i inspiracji. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za to wspaniałe spotkanie!"

Robert Jundo - urodzony w 1967 r. w Łodzi, mieszka i tworzy w Dziektarzewie koło Lutomierska. W latach 2004-2009 studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2008 r. Dyplom z wyróżnieniem obronił w 2009 r. w Pracowni Technik Cyfrowych prof. Grzegorza Chojnackiego. Najlepszy dyplom ASP Łódź w 2009 r. W 2011 r. podjął pracę na Wydziale Grafiki i Malarstwa w macierzystej uczelni jako asystent prof. Grzegorza Chojnackiego w Pracowni Technik Cyfrowych. Stopień doktora uzyskał w 2016 r. Tytuł doktora habilitowanego otrzymał w 2022 r. na Wydziale Sztuk Pięknych w ASP Łódź. Na stronie ASP prowadzi autorską galerię internetową Pixel. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, w Polsce i za granicą. Od 2017 r. należy do łódzkiej grupy „Powidoki” z którą realizuje projekty artystyczne inspirowane m.in. awangardowym dziedzictwem, takie jak cykle wystaw „Śladami Strzemińskiego” i “FORmy”. Miłośnik motocykli i marki Harley Davidson oraz muzyki heavy-metalowej.

do góry