Wystawa składa się z wybranych prac rysunkowych i malarskich Niyi Dimitrovej, uczestniczki Programu Erasmus+ z Narodowej Akademii Sztuki w Sofii. Po semestrze spędzonym w ASP, Niya prezentuje efekty swojej pracy w pracowni dr. Jana Wasińskiego.

Nasza wiosenna grupa studentów Programu Erasmus+ powoli kończy swoją mobilność - ale zanim opuszczą Łódź, chcieliby zaprosić całą społeczność Akademii Sztuk Pięknych im. Strzemińskiego w Łodzi do Galerii Strefa Erasmusa, gdzie zaprezentują efekty swojej kilkumiesięcznej pracy. Na wystawie znajdą się prace z dziedzin malarstwa, rysunku, papieru czerpanego, rzeźby i fotografii.

 • miniatura
  Filename: Lodz Exhibition Poster Baltatescu Ruxandra_miniatura strona.jpg
  Size: 65.68 KB
 • plakat
  Filename: Lodz Exhibition Poster Baltatescu Ruxandra_plakat strona.jpg
  Size: 211.87 KB

Ruxandra Crăița Băltățescu, studentka University of Arts and Design Cluj-Napoca i była uczestniczka programu Erasmus+ powraca do łódzkiej ASP z wystawą pt. „Greetings from Łódź”.

 • miniatura
  Filename: miniatura EURO26.jpg
  Size: 51.3 KB
 • plakat
  Filename: plakat EURO26.jpg
  Size: 187.69 KB

Przed wyjazdem zagranicznym - szczególnie kilkumiesięcznym - trzeba zadbać o ubezpieczenie. Karta Euro26 to jedna z opcji często wybieranych przez studentów. W piątek, 17.05.2024 o 13:00 zapraszamy na spotkanie online z przedstawicielami Euro26, którzy opowiedzą więcej o możliwościach, jakie daje posiadanie karty.

 • miniatura
  Filename: erasmus play_miniatura strona.jpg
  Size: 40.5 KB

Już w najbliższy piątek (19.04.2024) o 12:00 Biuro ds. wymiany międzynarodowej zaprasza wszystkie osoby, które pozytywnie przeszły rekrutację na wyjazdy na studia w ramach Programu Erasmus+ w roku akademickim 2024/2025 na spotkanie z panią Karoliną Klekowską, przedstawicielką Erasmus Play, startupu, który stworzył wyszukiwarkę ułatwiającą znalezienie zakwaterowania w wielu europejskich miastach. Pani Karolina, jako była uczestniczka programu Erasmus+ obecnie mieszkająca i pracująca w Hiszpanii, opowie nie tylko o funkcjach stworzonego przez swój zespół narzędzia, ale chętnie odpowie też na pytania przyszłych uczestników o doświadczenia i wyzwania dłuższego pobytu w innym kraju.

 • miniatura
  Filename: miniatura_2nd edition.jpg
  Size: 26.99 KB

Z myślą o wszystkich studentach nominowanych do wyjazdów na studia Erasmus+, którym nie udało się wziąć udziału w środowym wydarzeniu, Biuro ds. wymiany międzynarodowej organizuje drugie spotkanie informacyjne online już w ten piątek (12.04.2024) o godz. 13:00.

 • miniatura
  Filename: wymiana jezykowa 1_granat_kolko_miniatura.jpg
  Size: 71.87 KB
 • plakat
  Filename: wymiana jezykowa 1_granat_kolko_strona.jpg
  Size: 224.62 KB

We środę, 24.04.2024 o 13:00 Biuro ds. wymiany międzynarodowej serdecznie zaprasza do Koleżanki Cafe (Tramwajowa 17B/U3) na wymianę językową, w której wezmą udział zagraniczni uczestnicy Programu Erasmus+ z łódzkiej ASP. Spotkanie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą poznać nowe osoby, porozmawiać w różnych językach i dowiedzieć się czegoś więcej o krajach, z których przyjechali do Łodzi nasi Erasmusi.

 • miniatura
  Filename: co jak.jpg
  Size: 18.14 KB

Biuro ds. wymiany międzynarodowej serdecznie zaprasza wszystkie osoby, które pomyślnie przeszły rekrutację na wyjazdy na studia do uczelni partnerskich w roku akademickim 2024/2025 (semestr zimowy i letni) i znalazły się na liście rankingowej na spotkanie informacyjne, które odbędzie się online na platformie TEAMS 10.04.2024 r. o godz. 12:00.

 • miniatura
  Filename: miniatura_prezentacja Marta.jpg
  Size: 113.94 KB
 • plakat
  Filename: marta_prezentacja plakat strona.jpg
  Size: 400.06 KB

We środę, 27.03.2024 r. o godz. 12:00 Biuro ds. wymiany międzynarodowej zaprasza na prezentację Marty Alonso Fernández-Bravo, studentki Escuela de Arte y Superior de Diseño de Orihuela (Hiszpania). Po pierwszym semestrze spędzonym w łódzkiej ASP w ramach studiów Erasmus+, Marta postanowiła przedłużyć swój pobyt w Akademii, tym razem realizując tu praktyki. Podczas prezentacji podzieli się praktycznymi informacjami na temat swojej uczelni, miasta i kraju, chętnie odpowie również na pytania o kulturę Hiszpanii.

 • miniatura
  Filename: strona_miniatura.jpg
  Size: 77.85 KB
 • plakat
  Filename: Tere Eesti na str.jpg
  Size: 273.67 KB

We czwartek, 21.03.2024 o 12:00 Biuro ds. wymiany międzynarodowej serdecznie zaprasza do Galerii Strefa Erasmusa (budynek główny ASP, III piętro) na otwarcie wystawy byłej Jagny Antas, studentki II roku kierunku tkanina i stylizacja wnętrz. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane prace, projekty i zdjęcia wykonane przez nią podczas półrocznego pobytu w Pallas University of Applied Sciences w Tartu w ramach Programu Erasmus+.

 • miniatura
  Filename: wymiana jezykowa miniatura na str.jpg
  Size: 46.09 KB
 • plakat
  Filename: wymiana jezykowa plakat strona.jpg
  Size: 99.65 KB

We środę, 13.03.2024 o 14:00 Biuro ds. wymiany międzynarodowej serdecznie zaprasza do Cafe Koleżanki (Tramwajowa 17B/U3) na wymianę językową, w której wezmą udział zagraniczni uczestnicy Programu Erasmus+ z łódzkiej ASP. Spotkanie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą poznać nowe osoby, porozmawiać w różnych językach i dowiedzieć się czegoś więcej o krajach, z których przyjechali do Łodzi nasi Erasmusi.

 • miniatura
  Filename: all-board.jpg
  Size: 46.73 KB

Nową grupę zagranicznych studentów Erasmus+ powitaliśmy 12.02.2024 r. retrospektywną wystawą 'All Aboard!'. W przestrzeni Galerii Strefa Erasmusa pojawiły się prace naszych byłych studentów przyjeżdżających z dziedzin takich jak grafika, rysunek, papier czerpany, tkanina eksperymentalna, ubiór, fotografia i plakat. Na ekspozycji nie zabrakło też pamiątek z miast, w których znajdują się instytucje partnerskie łódzkiej ASP. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom programu, dzięki którym mogła powstać wystawa.

do góry