Konkursy zewnętrzne

Filename: jasnowidze.jpg

Zapraszamy do udziału 5. edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE!

Konkurs przeznaczony jest dla grafików i graficzek, pisarzy i pisarek, ilustratorów i ilustratorek i wszystkich twórczych osób z Polski i zagranicy.

Konkurs ma za zadanie zachęcać młodych artystów do tworzenia pięknych i wartościowych książek dla dzieci, wspierać tych najzdolniejszych oraz zwrócić uwagę odbiorców na jakość artystyczną i merytoryczną utworów dla najmłodszych czytelników.

Projekty będą oceniane przez dwa niezależne składy jurorskie – wydawniczy, na który składają się członkowie zespołu Wydawnictwa Dwie Siostry i międzynarodowy. W tej edycji zasiądą w nim: niemiecka ilustratorka i autorka Anke Kuhl, ukraiński grafik i autor Andrij Łesiw (połowa duetu Art Studio Agrafka) oraz polscy graficy i twórcy książek autorskich Aleksandra Cieślak i Tomasz Broda.

Jury międzynarodowe przyzna nagrodę pieniężną w wysokości 2500 euro, a jury wydawnicze wybierze projekt, który zostanie wydany w formie książki.