Pracownicy akademiccy

Instytut Wzornictwa

Małgorzata Walaszczyk urodziła się 03.06.1971 roku w Łodzi.  Jest absolwentką studiów magisterskich i pracownikiem dydaktycznym macierzystej uczelni. Studia magisterskie ukończyła w 1997 roku na wydziale Form Przemysłowych, dyplom zrealizowała w pracowni profesora Ginalskiego.

W 2019 roku uzyskała stopień doktora, w dziedzinie sztuki, w dyscyplinie artystycznej: sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki.

Od 2016 jest asystentką profesora Mariusza Włodarczyka w Pracowni Projektowania Systemów Wzorniczych (studia stacjonarne II stopnia) w Instytucje Wzornictwa  na Wydziale Sztuk Projektowych.

W latach 2016 - 2019 prowadziła zajęcia Komputerowe Wspomaganie Projektowania w Instytucje Tkanin i Ubioru na Wydziale Sztuk Projektowych.

Od 2019 prowadzi Pracownię Podstaw Ergonomii i Antropometrii w Instytucje Wzornictwa na Wydziale Sztuk Projektowych.

Jest organizatorką  wielu wystaw studentów z pracowni projektowych (organizacja, aranżacja, opracowanie graficzne oraz udział w procesie dydaktycznym)

• 2016 Wystawa  grupy twórczej „Pokój 123" i „Dobre To”, w ramach Pracowni Projektowania Systemów Wzorniczych
  • 2016 Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie, EXPO Mazury, Ostróda. Polska.
  • 2017 Wystawa „Wspólna Przestrzeń”, studentów  Doktoranckich Studiów Środowiskowych prowadzonych w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.  (współudział w aranżacji i organizacji i własny udział).
  • 2017 Wystawa grupy twórczej „Zupa”, wystawa prac projektowych zrealizowanych przez studentów  w Pracowni Projektowania Systemów Wzorniczych
  • 2018 Wystawa „Sorry Design” Wystawa prac projektowych studentów z Pracowni Projektowania Produktu.
  • 2019 Wystawa grupy twórczej „3mocje”, zrealizowanych przez studentów w Pracowni Projektowania Systemów Wzorniczych.
  • 2020 roku organizatorka i uczestniczka wystawy 3F „Forma Funkcja Faktura” wystawa prac absolwentów Doktoranckich Studiów Środowiskowych prowadzonych w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego  w Łodzi.

Pracowała między innymi w firmie BonPrix (firma odzieżowa), Maxibit (agencja reklamowa) jako projektant, grafik komputerowy, Intercell (drukarnia fleksograficzna) jako konstruktor grafik.

Jako projektant wzornictwa jest autorką wdrożonych projektów produktów. Doświadczenie na rynkach międzynarodowych obejmuje wdrożone projektu dla Kompanii Piwowarskiej „Lech”, „Tyskie” i „10.5".

Współpracuje z Galerią „Politechnika”, jest autorką wielu folderów, plakatów i zaproszeń artystów wystawiających swoje prace w/w galerii.

W latach 2011-2016 stworzyła autorskie zajęcia plastyczne prowadzone w trakcje Warsztatów Skrzypcowych w Sulejowie pod Łodzią.