Pracownicy akademiccy

Instytut Wzornictwa

Jest doktorem sztuk plastycznych w dziedzinie sztuk projektowych. Absolwentką Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie prowadzi Pracownię Projektowania Społecznego w Instytucie Wzornictwa na Wydziale Sztuk Projektowych w macierzystej uczelni. Od 2020 roku jest członkinią Rady Uczelni ASP w Łodzi. Projektantką komunikacji wizualnej, pedagogiem. Jest zaangażowana w design inkluzywny oraz badania empiryczne. Pracując ze studentami, uczy definiowania problemów, zadawania trafnych pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Jest autorką licznych prac badawczych, realizowanych m.in. z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Instytutem Technologii Bezpieczeństwa MORATEX, Śląskim Centrum Naukowo-Technologicznym Przemysłu Lotniczego. Od 2017 roku jest koordynatorką wydarzenia Eco Make w łódzkiej ASP. Organizację ważnych przedsięwzięć w Akademii traktuje jako swego rodzaju misję oraz narzędzie popularyzacji odpowiedzialnego projektowania. Poza pracą naukową i dydaktyczną podejmuje działania projektowe zarówno w zakresie komunikacji wizualnej, projektowania produktu, jak i kreacji koncepcji i idei. Współpracuje z wieloma firmami i instytucjami. Swój zawód traktuje jako największą pasję życiową, a kontakt ze studentami jako ciągły pretekst do samodoskonalenia i aktualizacji wiedzy.