Pracownicy akademiccy

Instytut Architektury Wnętrz

Studiowała grafikę w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP) i w Southern Connecticut State University w USA. Uzyskała tytuł magistra sztuki ze specjalizacją w zakresie grafiki projektowej na Wydziale Grafiki PWSSP w Łodzi. Obroniła pracę doktorską na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, a tytuł doktora habilitowanego otrzymała w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Zajmuje się projektowaniem wystaw muzealnych oraz szeroko pojętym projektowaniem graficznym. Projektuje prace do druku, jak i do Internetu. Są to rzeczy drobne (znaki firmowe, papeterie, karty wizytowe, zaproszenia, foldery, okładki, karty, flagi, kalendarze, plakaty, bilbordy, opakowania, statuetki), jak i skomplikowane projekty (strony www, książki czy całe wystawy muzealne stałe i czasowe).

Od 2011 roku pracuje na kierunku architektura wnętrz ASP w Łodzi, ucząc komunikacji wizualnej studentów studiów licencjackich i magisterskich. Prowadzi Pracownię Komunikacji Wizualnej w Przestrzeni w Instytucie Architektury Wnętrz.

Ulubione projekty to:

książki: „Wyróżnieni strojem. Huculszczyzna - tradycja i współczesność”, „Wzornik. Szycie opoczyńskie, łowickie, sieradzkie”, „Utracone – odzyskane. Ciąg dalszy.”

wystawy takie jak stała wystawa numizmatyczna „Pieniądz na Ziemiach Polskich” w MAiE w Łodzi (ma już 24 lata), „Od wielości do jedności. Niepodległej Polski droga do złotego”, „Wzornik”, „Wyróżnieni strojem” czy „Utracone – odzyskane”.

strony www: Opcja Benedykta, Marflex czy ASP.