Pracownicy akademiccy

Instytut Edukacji Artystycznej

Przemysław Wachowski urodził się w 1966 roku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi). Pracę w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi rozpoczął wraz z ukończeniem studiów, prowadząc zajęcia z malarstwa i rysunku. Jest kierownikiem Pracowni Praktyki i Teorii Koloru w Instytucie Edukacji Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych.

W latach 2008-2012 był prodziekanem Wydziału Sztuk Wizualnych, w kadencjach 2012-2016 oraz 2016-2019 pełnił funkcję dziekana tego wydziału. W latach 2019-2020 był dziekanem Wydziału Sztuk Pięknych. W kadencji 2020-2024 pełni funkcję rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

W pracach Przemysława Wachowskiego najważniejszym środkiem wyrazu jest kolor. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą, m.in. we Francji, w Niemczech, Kanadzie, Czechach, Nikaragui, Litwie. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Anglii, Francji, Belgii, Australii, USA i Kanadzie.